Kokosový olej – nádherné vlasy jako tichomořské krásky

vlasyMít krásné, bohaté, lesklé vlasy je sen, každé ženy. Často se ale stává, že nás příroda tímto přírodním bohatstvím nenadělila a my museli „uměle“ zasáhnout. Někdy ale své krásné vlasy si sami poškozujeme, a to jednak používám nekvalitních šampónů, kondiciérů, barev na vlasy, ale i špatným zacházením jako je používání fénu, či jiných pomůcek na vlasy.

Kokosový olej

Není ale pozdě na to, abychom měli zase krásné, zdravé vlasy. Na trhu s kosmetickými přípravky je jeden úžasný produkt. Kokosový olej. Ano, právě kokos dodá vašim vlasům krásný, přírodní vzhled, posílí vlasy od kořínku, a obohatí je o cenné minerály a vitamíny.

Jak správně postupovat při nanášení kokosového oleje na vaše vlasy

kokos1: Oblečte si starší oblečení

Olej je velice mastný a mohl by způsobit různé flíčky na vašem krásném oblečení. Kokosový olej, neboli kokosová pasta, je bílá, tuhá pasta. Své skupenství mění až při vyšší teplotě jak 25° C.

2: Zábal pomocí koupací čepice, nebo staršího ručníku

Kokosový zábal se nechává působit i několik hodin. Nejkratší doba je půl hodiny. Proto se nejvíce hodí buď koupací čepice, která pevně drží na vaší hlavě, či pevně utáhnutý starší ručník. Je to, jako byste si měli barvit vlasy.

3: Rozpustit kokosovou pastu

Jak už bylo zmíněno, jedná se o tuhou pastu, u které je nutné změnit konzistenci. Použijte nerafinovaný kokosový olej. Tento olej obsahuje tak cenné minerální látky, které dodají vašim vlasům přírodní, lesklý vzhled. Pro délku svých vlasů použijte buď 3 nebo 5 lžic kokosového oleje. 3 lžíce jsou pro kratší vlasy a 5 pro delší.

4: Ohřev v mikrovlnné troubě

Určitý počet lžic kokosového oleje dejte do keramické misky a vložte do mikrovlnné trouby na 30 sekund při nejvyšší stupni. Tato pasta změní svou konzistenci na tekutou. Nemáte-li mikrovlnou troubu, můžete pastu rozpustit na sporáku. Kokosový olej teplem neztrácí své bohaté vitamíny ani stopové prky.

5: Nanášení kokosového oleje

Nechte chvíli vychládnout olej a poté ho pomalu nalívejte od vrcholu vaši hlavy až po konečky vlasů. Jemně masírujte, ideálně od kořínků až po konečky vlasů, dokud vaše vlasy nejsou zcela zalité kokosovým olejem.  Můžete použít hřeben, který rovnoměrně vmasíruje olej do vašich vlasů.

6: Zábal

Vlasy máte dostatečně zalité olejem a na řadu přichází koupací čepice, nebo starší ručník. Vlasy stáhněte do drdolu, aby vám olej nestékal dolů po hlavě.

7: Působení kokosového oleje

Nechte tento přírodní lék působit co nejdelší dobu. Čím déle, tím se do vašich vlasů dostanou cenné minerály a vaše vlasy budou zdravější už od kořínků.

8: Umytí

Po uplynutí doby zábalu, sundejte čepici, či ručník a oblíbeným, nejlépe přírodní šampónem umývejte vlasy tak dlouho, dokud nejsou mastné.

9: Nechte své vlasy na suchu

Ano, ideálně je nechat vlasy volně usnout. Takto získáte měkké, lesklé, zdravé vlasy jako tichomořské krásky.

10: Prevence

Ideálně je tento zábal aplikovat jednou týdně.

Fotografie publuikována se svolením od   Zeo4 and  Imagerymajestic   Photography/FreeDigitalPhotos.net

.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.