Komody patří k oblíbenému typu nábytku nejen pro svůj nadčasový vzhled, ale dodají jakékoliv kombinované komodymístnosti chytrý úložný prostor. Před výběrem komody je potřeba ujasnit si, zda bude umístěna do obývacího či dětského pokoje, ložnice nebo předsíně.

Řadí se k univerzálním typům nábytku, který lze postavit kdekoliv v domě či bytě. Důležitá kritéria pro její výběr jsou šířka, výška, hloubka a materiál. Člení se dále na šuplíkové a kombinované. Správný typ volíme podle toho, do které místnosti máme v plánu ji pořídit.

Šuplíkové komody

Šuplíkové typy komod se hodí především do ložnice či předsíně. Kombinované typy udělají službu naopak v dětském a obývacím pokoji. Šuplíkové slouží většinou jako prádelník v ložnici. V předsíni budete smět do několika šuplíků ukrýt různé předměty od všech členů rodiny. Ať už jste o opasky ke kalhotám, různé šátky a šály, příchozí pošta a další.

Kombinované komody

Kombinované zase disponují mimo šuplíků i jednou nebo více skřínkami. Praktické kombinované komody se šuplíky a skříňkami umožňují ukládat nejen hračky do skřínky, ale šuplíky uplatníte na pastelky, psací potřeby a bloky. V obývacím pokoji je možné použít kombinovanou variantu například, jako bar. Do skřínky uložíte láhve s pitím, skleničky. Do šuplíku pak prostírání, ubrousky. Stejně tak lze komodu použít do jídelny místo příborníku.

Komody podle místností

  • V dětském pokoji uvítáte především kvalitní dřevěné komody z masivu. Tam je kladen důraz na zdravotně nezávadný materiál, který rovněž přečká nešetrné dětské hrátky. K dalším důvodům, proč zvolitKomody právě masív je bezpečí a funkčnost.
  • Do ložnice volíme materiál podle skříní, postelí a dalšího zařízení, jež se v ložnici nachází. Zde najdou uplatnění především šuplíkové varianty, které umožňují přehledné uskladnění ponožek, spodního a drobného prádla.
  • Originální prosklené komody vnesou do obýváku čistý závan luxusu. Uplatnění najdou především v moderních interiérech. Barevné provedení je možné sladit se zbytkem interiéru. Prosklená část poslouží jako vitrína, kde lze umístit různé bytové dekorace. Velkým plusem je i snadná povrchová údržba.

Obrázek: pixabay.com