Sedací soupravy jsou neodmyslitelnou součástí vybavení každé domácnosti, ale narazit na designově přitažlivé a ještě plně komfortní křeslo, to už se tak často nevidí. Mnoho lidí volí raději rohové sedací soupravy nebo soupravy dvojkřeslo a trojkřeslo, ovšem klasické křeslo se z českých domácností pozvolna vytrácí, přitom je to velká škoda.

 

I když nemá stejný potah se sedací soupravou, je možné jej barevně doladit se zbytkem interiéru a určitě to stojí za to. Může plnit funkci nepřehlédnutelného kusu nábytku, postavit ho můžete i samostatně a vytvořit relaxační či čtecí zónu. O křesle a jeho mnohostranném využití bude dnešní příspěvek.

Co zohlednit před nákupem?

Než se rozhodnete křeslo domů přeci jen pořídit, zaměřte se na několik nezbytností. Samozřejmě jako první musíme zohlednit jeho vzhled. Má-li zaujmout, líbit se, pak nesmí působit v interiéru jako pěst na oko. Takže design, aby ladil se zbytkem interiéru, stejně tak barva. Vhodné je vybrat i praktický potah. Dnešní nabídka je pestrá a pořídit se dají křesla moderní, rustikální, retro.

K čemu bude sloužit?

Výběr křesla ovlivňuje i fakt, k čemu primárně bude sloužit. Inspirace na internetu najdete mraky. Může se jednat o křeslo ke čtení, pak jsou vhodnou variantou tzv. ušáky, dále pro relaxaci a poslech hudby může být i houpací, chcete-li jej využít pro pohodlné sledování televize a natáhnout si u toho i nohy, pak je jasnou volbou křeslo polohovací. Případně lze koupit křeslo + podnožník zvlášť. U toho je však potřeba počítat s dalším prostorem navíc.

Kam křeslo umístit?

Buď se může stát součástí sedací soupravy a máte vždy o místo navíc, když přijde návštěva nebo jej lze postavit kamkoliv vám vyhovuje. Někde do kouta v obývací místnosti, ale stejně tak dobře se uplatní v ložnici, jestliže pro něj najdete kousek místa. Pořídíte-li si rozkládací variantu, využijete jej jako postel v případě, že u vás někdo přenocuje.

Obrázek: pixabay.com