Kuchyňské nože se dají považovat za naprostý základ, bez kterého se neobejde žádný kuchař či kuchařka. Ostře nabroušené nože šetří naší námahu při krájení, filetování, porcování, sekání a Kuchyňské nožedělení surovin.

Před výběrem vhodného pomocníka je nutné si uvědomit, na co nůž budeme používat. Délka nože, stejně tak jeho tvar i materiál jsou důležitým kritériem pro výběr. Za jedničku lze bezesporu považovat nerezavějící ocel, ergonomickou rukojeť a odolný plast, jež umožňuje mytí v myčce. Nožů existuje celá škála od steakových, nožů na dorty, sýry, zeleninu, pečivo a další. Nože tescoma by rozhodně neměly v žádné kuchyni chybět. Tato známá značka si získala srdce zákazníků hlavně díky nekompromisní snaze dotahovat vlastní výrobky k naprosté dokonalosti.

Nože a příbuzné výrobky

Ovšem nejen nože patří k důležitému kuchyňskému vybavení. Nakrájené maso by nám bylo k ničemu, kdybychom ho neměli v čem uvařit či upéci. Stejně důležité je kvalitní nádobí, obracečky, vařečky a příbory,příbory abychom si připravené lahůdky měli jak vychutnat. Příbory tvoří samostatnou kapitolu. Důraz je kladen nejen na kvalitu, ale estetičnost. Zatímco vařit denně nemusíme, příbor požíváme několikrát během dne. Chceme-li pohostit návštěvu nebo se najíst, bez příboru se neobejdeme.

Pro všechny, jež rádi pečou

Kuchyňské váhy lze s klidem označit za nepostradatelné, zvlášť pokud se u vás doma často peče nebo držíte přísnou dietu. Jakmile budete mít za sebou pár týdnů dietního jídelníčku, zvládnete od oka správné porce, ze začátku je kuchyňská váha však neskutečný pomocník. V případě, že rádi pečete stejně tak. Zkušenější cukrářky váhadokážou správné množství již odhadnout, ovšem začátečnice si bez kuchyňské váhy mohou zadělat na pořádný cukrářský nezdar. S blížícími se Vánočními svátky rapidně přibude svátečních cukrářek. Ty zaručeně pomoc kuchyňské váhy ocení.

Obrázek: eshop.tescoma.cz