kuchyňský robotNejen vysavač, dálkové ovládání, automatická pračka, mikrovlnná trouba patří mezi pomocníky v domácnosti. Zapomínat nesmíme ani na kuchyňský robot. Jde o skutečně dobře vloženou investici. Toto tvrzení jen potvrzuje fakt, že šetří energii, čas, a v podstatě i peníze. Každý známe dlouhé zpracovávání potravin, kdy ve finále mnohdy nezpracujeme celou potravinu a zbytečně končí v koši. Stejně jako u většiny věcí, existují i zde lacinější a varianty. Cenová relace určuje výkonnost a množství doplňků, které zvládnou mnohé úkoly navíc. Vše záleží na naší volbě. Lidé, kteří vaří častěji, rozhodně nemusí litovat investice do kvalitního kuchyňského robota. Fakt, že investice se opravdu vyplatí, poznáme především u levnějších variant – řada dílů vyrobena z plastu se po brzké době opotřebuje a budeme muset koupit nový. Je vhodné všechny tyto okolnosti dobře zvážit a nebát se poradit buď s odborníky, nebo těmi, kteří běžně kuchyňský robot používají. A rádi vám řeknou svůj názor na práci v kuchyni před a po pořízení tohoto pomocníka.

Funkce robota v praxi

Před koupí si řádně zjistěte, jaké funkce dokáže daný robot vykonávat. Mezi základní funkce patří strouhání s různými velikostmi a tvary. Jako další funkce se řadí hnětení, šlehání, sekání a samozřejmě míchání. Dalším aspektem, který stojí za uvážení je velikost robota. Ta závisí na počtu členů v domácnosti či prostoru, kde robot budeme používat. Cennou radou je pak před koupí se ujistit, zda má robot tzv. pojistku proti přehřátí. Snadno se může stát, že přeceníme práci robota a vložíme nadměrné množství potravin. V takovém případě může nastat nepříjemná situace v podobě přehřátí motoru. Přehřátí motoru může stát dost peněz, nebo nenávratně poškodit robota. Výhodou je zde zmíněná pojistka, která zaručí vypnutí motoru při nebezpečí. Nesmíme zapomenout ani na možnost dokupování příslušenství ke kuchyňským robotům. V případě, že si koupíme základní verzi, můžeme postupně dokoupit i další součásti.

Nové přednosti, které je dobré vědět

Velké množství robotů ušetří čas i práci a  patří sem například odšťavňování ovoce. Nemusíte tak chodit do obchodu, pro nekvalitní džusy. Můžete si vychutnat čerstvou ovocnou šťávu přímo doma. Další výhodou je úložnost a možnost rozdělení. Lépe se totiž umývá robot, který se dá rozdělit tak, aby byly jednotlivé části lépe přístupné a nehrozilo, že se namočí i motor.