barkotex_kusove koberce barkotexPřemýšlíte o tom, čím osvěžit či ozvláštnit vaše domácí interiéry? Máte chuť na malou změnu? V tom případě pro vás máme tip, který zabere v každé místnosti. Bytové textilie a zejména koberce nejen zajímavě dotváří vizuální charakter interiéru, ale mají také vliv na kvalitu vnitřního prostředí. Jejich zásluhou můžete upravit akustiku, snížit hlučnost či prašnost, nebo dokonce i ušetřit náklady za topení.

Jak si vybrat koberec?

Koberce rozdělujeme do 2 hlavních kategorií:

  • celoplošné koberce
  • kusové koberce

Jak již název napovídá, celoplošné koberce kryjí celou podlahu v místnosti. Navíc – kromě estetické funkce – plní také úlohu tepelné izolace. Pokud se vám ale nechce kvůli pokládce vystěhovat celou místnost, zvolte druhou alternativu. Kusové koberce jsou k dostání i v menších rozměrech, čímž umožňují snadnou instalaci.barkotex_kusove koberce 31 Vyberte si ze široké škály barev a vzorů. Dosáhnete tak příjemného efektu, díky kterému bude místnost působit nečekaně útulným dojmem.

Další výhody kusových koberců

  • Příjemná chůze – choďte naboso i v místnostech s dlažbou
  • Snadná údržba – kusový koberec jednoduše zbavíte prachu a nečistot
  • Optický efekt – světlé koberce prostor na oko zvětšují, tmavé naopak
  • Kusový koberec jako hračka – dětské koberce s potiskem motivují děti ke hře a probouzí jejich fantazii

Materiál koberce určuje jeho vlastnosti

Pokud se rozhodnete pro kusový koberec, nenechte se zaskočit počtem materiálových variant. Kvalitní prodejci mají v nabídce řešení pro každý typ interiéru. Např. pro místa s intenzivním provozem a vyšší zátěží jsou vhodné barkotex_kusove koberce 2umělé materiály (polyamid, polyester, polyakrylát). K výhodám těchto materiálů patří jednak stálobarevnost, odolnost a snadná údržba, ale i vyšší protipožární bezpečnost, protože některé z nich mohou bránit šíření ohně.

Do luxusnějších či reprezentativních interiérů se jednoznačně hodí kusové koberce z materiálů přírodních – např. přírodní hedvábí, vlna a bavlna. Jsou vždy příjemné na dotek a pozitivně ovlivňují mikroklima v místnosti. Nečekaným způsobem pohlcují či naopak dodávají vlhkost a skvěle vás zahřejí v chladnějších měsících. Jejich přítomnost v pokoji ale neudělá radost alergikům a hospodyně se někdy trápí s jejich nesnadným čištěním.

Kolik za kusový koberec zaplatím?

Částku, kterou za koberec zaplatíte, ovlivňuje z části použitý materiál a zejména technologie výroby. Vpichované či všívané koberce z umělých materiálů jsou pochopitelně levnější než ručně tkané. Dalším kvalitativním kritériem jebarkotex_kusove koberce 32 hustota. Má vliv na životnost koberce.

Nakupte koberec ve výprodeji a ušetřete!

Ideální příležitostí k výhodnému nákupu je pochopitelně výprodej kusových koberců. Převážně se jedná o výprodej starších sérií a výběhových kolekcí. Můžete tak narazit na velmi atraktivní designy v kvalitním zpracování a ještě ušetřit.