Laser pomůže léčit intimní problémyTéměř každou ženu někdy v životě potkají intimní problémy v podobě častých zánětů, nedostatečného zvlhčení nebo úniku moči. S ochabnutím poševní stěny musíme bojovat v průběhu celého života. Některé z nás trápí po porodu, jiné řeší intimní potíže zejména po menopauze. Důležité ale je nepropadat panice a odvážit se své problémy vyřešit. Nyní navíc kromě chirurgických zákroků může řadu potíží vyřešit bezbolestný laser.

Laser vyřeší řadu problémů

Dodnes se omlazení intimních partií řešilo zejména chirurgickými metodami, které vyžadují anestezii a především důslednou rekonvalescenci. Nyní mají ženy k dispozici šetrnější metodu v podobě speciálního laseru. I s přípravou zákrok trvá pár desítek minut. Namísto hospitalizace vás tak po zákroku pustí ihned domů. Ošetření laserem je navíc bezbolestné, takže se vyhnete lokální i celkové anestezii.

Studie potvrzují až 97% efektivitu a dlouhodobé výsledky

 „Jedná se o méně invazivní metodu, která vede ke stimulaci vaginální tkáně, obnově její pevnosti a celkovému zbytnění poševní sliznice. Ošetření laserem je rychlé, bezbolestné a obejde se bez celkové i lokální anestezie,“ popisuje primář Petr Pícha z pražského GynCentra, kde mají přístroj k dispozici jako jedni z prvních v republice.

Klinické studie potvrzují až 97% efektivitu a dlouhodobé výsledky bez nežádoucích vedlejších účinků. Důležitým efektem je také navrácení sebevědomí léčené pacientky.

Laser ale zavedené chirurgické zákroky zcela nenahradí. Podle primáře Petra Píchy doplní stávající léčebné zákroky – vhodný bude zejména pro ženy, které trpí pocitem ochabnutí poševní stěny například po menopauze nebo při léčbě inkontinence. V případě léčby po porodu doporučuje primář Pícha kombinaci klasického chirurgického zákroku doplněného o léčbu laserem.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net