Jedná se skutečně o velmi lehký a rychlý salát, který nezabere mnoho času. Což uvítá asi každý, komu už kručí v břiše anebo nerad stojí dlouhé hodiny u plotny. Vynechám úvodní „omáčku“ a pustím se rovnou do psaní, jak na to.

Jak na salát?

Buď použijete zeleninu ze své vlastní zahrádky anebo si prostě jako já koupíte připravenou zeleninovou směs. V tomto případě jsem volila křupavou zeleninu. Mrkev, červené zelí a ledový salát. Samozřejmě, můžete přidat i další domácí zásoby. Salátovou okurku, papriku, ředkvičky apod. Jak je libo.

Zeleninu vložíme do misky, pokapeme olivovým nebo avokádovým olejem, jemně osolíme (používám mořskou nebo růžovou sůl) a přidáme na kousky nakrájený pomeranč, který dá salátu osvěžující příchuť.

Mezi tím si opečeme v troubě nebo opražíme na suché teflonové pánvi výrobek názvem quorn – v tomto případě Quorn picnic eggs. Bohužel sehnat tyto dobroty Britského výrobce bude v ČR asi složitější. Quorn však můžete nahradit například opečeným a bylinkami ochuceným tofu, případně sójovými kostkami.

Obrázek: quorn.co.uk

No a nezbývá než popřát dobrou chuť. Vždyť jsem psala, že je to rychlovka.

 

Kde Quorn koupit v ČR?

Občas ho mají v Icelandu, dále pak v The Candy Store (americké a britské dobroty). Objednat a vyzvednout si můžete výrobky také na Praze 2 a 6, případně vám je dopraví domů, ale podmínkou je pouze Praha. Přeci jen jde o mražené výrobky.