Doposud nevíte, kam se vydat na letní dovolenou? Nechejte se zlákat malebným prostředím Moravského krasu a zvolte ubytování v Blansku v hotelu Probe. Město Blansko je okresním městem ubytování Moravský krasv Jihomoravském kraji ležící v údolí řeky Svitavy.

Hotel Probe představuje jedinečnou možnost pro prožití volných chvil rodin s dětmi i dovolených pro mladé páry a seniory. Ubytování Blansko je možné využít také pro pořádání škol v přírodě a školních výletů. Hotel Probe je připraven vyjít vstříc firmám, které zde chtějí uspořádat firemní semináře, různé konference i večírky.

Ubytování pro každého

Hotel Probe disponuje 80 ti pokoji s vlastním sociálním zařízením. Některý z pokojů si můžete rezervovat již dnes na webové stránce našeho hotelu www.hotelprobe.cz/ubytovani. Hotel je skvělým výchozím bodem, jak pro pěší turistiku, tak cyklovýlety. S ubytováním Moravský kras budete maximálně spokojeni.

Nejlákavější turistické cíle

K nejlákavějším turistickým cílům v okolí Blanska patří Alexandrova rozhledna, Býčí skála, jeskyně Moravského krasu, zámek Lysice, mlýn v Rudici i Stará huť u Adamova. K procházce láká rovněž Naučná stezka Járy Cimrmana. Stezka vede po žluté turistické značce z lomnického náměstí směrem k Synalovu a končí u myslivny pod vrcholem Sýkoř.

Během cesty se můžete zastavit u několika zastávek zvaných Plahočiny, které zpestřují cedulky mapující život Járy Cimrmana. Přečíst si můžete i úryvky z jeho divadelních her, písně či jiné humorné texty. Na konci stezky se můžete vyfotografovat u Cimrmanovy zploštělé busty. V létě si zde užijete koupání v aquaparku a místní přehradě.

Obrázek: pixabay.com