dovolenáLéto nám již pomalu klepe na dveře a to je ten nejvyšší čas se na tohle roční období svědomitě připravit! Léto je sice jedno z nejoblíbenějších období vůbec, ale kromě vysokých teplot a nekonečných slunečních paprsků na vás čekají i nepříjemnosti, kterým se – chtě nechtě – mnoho z vás jednoduše nevyhne: dehydratace, spálená záda, alergie na sluníčko, úpal a jiné. Chcete-li se těmto nepříjemnostem letošní léto vyhnout co možná nejširším obloukem, přečtěte si následující rady, které jsme pro vás připravili. Díky ni přežijete léto s úsměvem!

Voda je pro horké léto základ!

Pitný režim je důležitý po celý rok, v létě pak díky šíleným teplotám obzvlášť! Ačkoli o téhle „povinnosti“ vědí již malé děti, jsou mezi vámi tací – a možná mezi ně patříte i vy – kteří na ní nemyslí a jednoduše nevypijí tolik, kolik by měli. A to je samozřejmě špatně. Zkuste si to schválně jeden den na zkoušku počítat a udělejte si tak představu, kolik tekutin dokážete během jednoho dne vypít –dostatek hydratace je v létě klíčový!

Posila pro vaše vlasy a nehty

Dojde-li na léto, vlasy a nehty o tomto ročním období vědí své. Není žádným tajemstvím, že ve třicítkách panujících i ve stínu trpí a dostávají hodně zabrat i suchým vzduchem, častým koupáním a silným sluníčkem. Chcete poradit, jak o vlasy a nehty pečovat v létě? Rada je jednoduchá: vsaďte na vlasové masky bohaté na potřebné živiny, co se nehtů týče, neuškodí mandlové olejíčky či mastné krémy.

Sluneční brýle jako povinný výbava

Sluneční brýle mají nejen estetickou, ale i praktickou a ochranou funkci. V létě vaše oči nejsou příliš nadšené, neboť sluníčko jim dává pořádně zabrat, a proto byste měli myslet na přítomnost – kvalitních – slunečních brýlí, ať už se vydáte na plovárnu, nákupy, procházku přírodou či si jen tak hodíte na zahradě deku do trávy. Nemluvě o faktu, že léto a brýle jsou neodmyslitelně k sobě!

Fotografie publikována se svolením Num-skyman Photography FreeDigitalPhotos.net