Podzimní deprese není pouze úmyslně vytvořený pojem. Jde o realitu, kterou zažívá každý rok většina populace. Ať už se na ní podílí několik ponurých měsíců před námi či dovolená v Lety balonem pro lepší náladunedohlednu, je důležité s ní bojovat. Ptáte-li se jak, pak čtěte dál.

Minimální možnosti pohybu na čerstvém vzduchu, všudypřítomná mlha, vlezlé počasí, absence slunečních paprsků. S tímto je většina dnů tohoto ročního období spojena. Podzim je přitom sám o sobě energický, plný barev a kouzel. Jen je potřeba podívat se na něj z jiného úhlu. To nám umožní vnímat podzim také z té lepší stránky. Existují možnosti, jak si podzim zpříjemnit.

Starosti nechte na zemi a vzneste se k oblakům

Čím dál více se stávají populární lety balonem. Lidé, kteří to zatím nevyzkoušeli, pravděpodobně neznají důvody, proč se tato nevšední činnost těší oblibě. U nás začala tradice balonářství na počátku 80. let. Na jejím zrodu se podílel Jan Smrčka, česká balonářská legenda a provozovatel Balony.cz Let balonem patří k příležitostem, jak všechno, co nás tíží, nechat na zemi, zatímco se sami vzneseme do oblaků. Možnost proletět se v horkovzdušném balonu je spíš považováno za příležitost dát někomu nevšední dárek. Tento zážitek si však může dopřát téměř každý a nemusí k tomu být bůhvíjaká příležitost.

Kam si balonem zaletět?

Míst, kde lze zrealizovat let balonem je nespočet. Balony.cz se specializují na lokality, jako jsou Praha, Karlštejn, Plzeň, Hluboká nad Vltavou, Český ráj, ale je možné se proletět také nad námi zvoleným městem či krajinou. Důležitým předpokladem letu je však vhodné počasí. Za ideální se považuje slunečno a mírný vítr. Rozděleny jsou balony do oddílů pro maximálně tři osoby. Takže odpadá strkanice a boj o výhled. Úžasné přírodní scenérie si můžeme užít v soukromí s těmi nejmilejšími.

Všichni, kdo se letu zúčastní, jsou poté pokřtěni na vzduchoplavce a obdrží certifikát a nové balonářské jméno. Plavba horkovzdušným balem patří k nejbezpečnějším druhům přepravy, proto nemusíte panikařit. Posádka je tvořena profesionály, kteří mají nalétáno více než hrdinové Verneových románů. Proletět se nad korunami stromů a vrcholky hor není jen zážitkem plným romantiky, ale možností nechat všechny útrapy a neduhy pod námi. Čím blíže oblakům jsme, tím se naše trable zdají poměrně nicotné. Jediné co ovládne naši mysl, je nekonečné a úchvatné panorama, které se hravě vypořádá s podzimní depresí.

Obrázek: pixabay.com