Má v dnešní době manželství ještě smysl?

Má v dnešní době manželství ještě smyslČást dnešní mladé generace vnímá lásku do konce života jako klišé a manželství dokonce jako přežitek doby. Pokud se podíváme na statistiky, které potvrzují, že v České republice se rozvádí téměř každé třetí manželství, nelze se v podstatě čemu divit. I když – pokud postavíme proti těmto nelichotivým číslům výhody, které manželství ukrývá, jednoznačně lze tvrdit, že i v dnešní moderní době, svatba stále smysl má! Na následujících 5 výhodách vám to dokážeme!

Přechozený vztah

Chodíte spolu už několik let, výborně si rozumíte a přátelé o vás mluví jako o dokonalém páru, ale vy i přesto všechno máte pocit, že váš vztah vyhasíná? Pravděpodobně jste dosáhli bodu „přechozený vztah“, který hrozí každému páru po zhruba pěti letech chození. Pokud tedy máte pocit, že stojíte na místě a váš vztah se nikam neposouvá, manželství v tento čas může všechno změnit.

Svazek, který vás ochraňuje

I když manželství samo o sobě nezaručí zvládnout každou hádku či větší nedorozumění na jedničku, oproti partnerskému vztahu vás však podpoří v těžších situacích. Nedovolí vám totiž tak jednoduše zabalit věci, zavřít za sebou dveře a už se nikdy neukázat. Manželství je sice závazek, ale právě on může váš vztah kvůli silnější vazbě často zachránit.

Společné jmění

I když vám může sdělení zdravotního stavu vašeho dlouholetého partnera přijít jako úplná samozřejmost, není to tak. Stejně ani tak dědictví nemovitostí a dalších věcí, které jste pořizovali za společné peníze, není samozřejmost. Pokud nejste manželé nebo nevlastníte plnou moc či závěť, nejste v tu chvíli podle zákona „nikdo“ víc, než je třeba soused nebo kamarád ze základní školy.

Finanční úspora

Ať už se jedná o daně, hypotéky nebo půjčky, jako manželé máte rozhodně větší výhody, než pokud vystupujete každý za sebe. „Pokud se rozhodnete půjčit si například na rekonstrukci bytu či domu jako manželé, můžete do dvou let od svatby získat mnohem výhodnější podmínky poskytnutí úvěru. Jde o tzv. novomanželskou půjčku, díky které dosáhnete na výrazně nižší úrok a můžete si společně půjčit více peněz,“ říká Cyril Křůpala, marketingový a obchodní ředitel společnosti Cofidis.

Zázemí pro děti

Stejné příjmení pro děti a rodiče jistě není nutností ke spokojenému životu, ale svým způsobem i to je jakási jistota o povědomí vlastních kořenů. Ta střecha manželství, která ochraňuje partnerský vztah před různými vztahovými bouřkami, zároveň vytváří bezpečné prostředí pro zdravý psychický vývoj našich dětí. A navíc, děti se nejlépe učí příkladem svých rodičů. Jestli dobrým, nebo špatným – to posoudí, až budou sami zakládat rodinu.

Obrázek: pixabay.com

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.