Malý lexikon kabelek

Pro ženy naprosto nepostradatelná věc, bez které nevytáhnou paty z domu. Pro muže další nepochopitelná a drahá zbytečnost. Ve skutečnosti? Praktický pomocník a módní doplněk v jednom. Ale jakou kabelku vybrat?

Vše musí ladit, nic se nesmí podcenit

Stejně jako boty, i kabelky na nás obchody chrlí ve všech možných odstínech, tvarech, velikostech a cenových kategoriích. A vzhledem k pestrosti našich šatníků si těch kabelek prostě musíme koupit více, abychom byly vždy správně sladěné. Ale to chlapovi nikdy nevysvětlíte, tak se o to radši ani nesnažte. Pojďme se podívat, z jakých druhů kabelek si můžeme vybírat a k jaké příležitosti se jaký druh hodí.

Kůže

Maxi kabelka pro každý den

Pokud vás čeká nabitý den, kdy budete od rána do pozdního odpoledne na nohou, rozhodně sáhněte po kabelce větších rozměrů. Nejen, že se do ní vejde řada základních nezbytností, vejdou se také různé úřední dokumenty, deštník, náhradní punčochy a nejméně tuna papírových kapesníků. Rozhodně se do ní vleze i zdravá svačinka, abyste během běhání po úřadech neumřela hlady. Jelikož vám bude maxi kabelka dělat společnost po dlouhé hodiny, rozhodně by měla být z kvalitního materiálu. Ideálně z pravé kůže. Pak vám bude sloužit i několik let.

Přes rameno, ať nepřekáží

Velice praktická je kabelka „crossbody“, tedy taková, kterou si přehodíte přes na hlavu na rameno a dál o ní nevíte. Jelikož jsou většinou menší, hodí se spíš na kratší pochůzky, rande nebo třeba když tlačíte kočárek a chcete mít doklady a peníze u sebe. Pokud zvolíte elegantnější verzi, třeba s řetízkem místo pásku, máte ideální doplněk na večírek či do divadla.

Pro dámy na předloktí

Pokud chcete vypadat stylově a formálně, zvolte kabelku, jenž se nosí na předloktí. V dnešní době jejich obliba roste, ač se někomu může zdát její nošení nepohodlné. Doporučujeme spíše menší modely, aby vás brzy nebolela ruka.

Kufříkové kabelky

Dalším elegantním kouskem jsou kabelky ve stylu kufříku či doktorské brašny. Většina z nich má jen malinké ouško, takže se nosí pouze v ruce. U některých narazíte na připínací pásek.

Tzv. doktorská brašna

Psaníčko do společnosti

Dříve pouze plesová záležitost se dnes dostává i do běžného života. Díky tomu, že je lze nosit pouze v ruce a často jsou velice malých rozměrů, mohou se zdát dost nepraktické. Ale co bychom my ženy neudělaly pro krásu, že? Objevují se i XXL psaníčka, do kterých se vejde i něco víc než jen lesk na rty a klíče od bytu.

Psaníčko

Ukázali jsme si opravdu jen základní druhy kabelek, podrobněji si je všechny můžete prohlédnout na webu kabelkujeme.cz. Zajímají vás kožené kabelky? přečtěte si o nich více!

Foto: kabelkujeme.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.