maminky, dětiMožná to zní šíleně nezodpovědně, ale není vůbec nic špatně na tom, když si maminky odpočinou od svých dětí a domácností. Klidně přenechejte starost o ratolesti na partnerovi a vyjděte si s kamarádkou na nákupy a kafe. Takové odreagování je občas potřeba a uvidíte, jak ráda se budete domů vracet. Tatínek si alespoň bude moci vyzkoušet, jaké to je být v roli maminky. Když jde většinou žena na nákupy s partnerem nebo dětmi, tak si to tak neužije jako s kamarádkou. Spíš naopak, nákupy s dětmi patří mezi jedny z nejvíc stresujících faktorů. Stát se rodičem je ten nejtěžší test v našem životě. Je to několik let odříkání, obětování veškerého svého času, znamená to neuvěřitelný výdej energie. Přesto je to asi ta nejkrásnější škola života, kdy si najednou uvědomujete tu šílenou zodpovědnost a strach. Rosteme a učíme se zároveň s našimi dětmi. A je naprosto logické a přirozené, že si při tomto procesu potřebujeme i odpočinout a načerpat nové síly.

Nákupy s kamarádkou

Vyrazit můžete v kteroukoliv denní hodinu, podle toho jak seženete hlídání nebo jak moc ochotný a svolný bude k hlídání tatínek. Nákupy s kamarádkou si užívejte a starosti zkuste hodit za hlavu. Kupte si novou kabelku, spodní prádlo nebo svetřík. Odměňte sama sebe, za svou nelehkou roli!

Vyjděte si ven se svým partnerem

Narozením potomka se většinou stane, že je partner odsunut na vedlejší kolej. Což může způsobit i určité citové ochlazení. Proto je nanejvýš důležité připomínat si neustále své city a lásku. Přenechejte dítko babičce a zajděte si s partnerem na večeři nebo do kina.

Pečujte o svůj zevnějšek

Mateřská z vás nemusí udělat šedou myš. Nezapomínejte o sebe pečovat. Návštěva sportovního zařízení vám pomůže, abyste se opět dostali do skvělé formy, a přijdete na jiné myšlenky.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/ FreeDigitalPhotos.net