manželství na zkouškuPro mnohé lidí je manželství nejdůležitějším tématem v životě. Je to nejvyšší priorita, která by měla přinést šťastný, dlouhý život a pokud možno i s dítětem, dětmi. Neexistuje žádný recept na šťastné manželství. Je to o tom, zda-li v životě najdeme tu pravou polovičku, která vám bude oporou v dobrém i ve zlém a rozhodně nežijete stylem „moje – tvoje“. Existují dvě metody, jak zjistit, že váš parter je ten pravý. Někdo skočí do manželství rovnou, tedy, aniž by si vyzkoušel společné žití, ale v dnešní době je čím dál tím více mladých, kteří žijí prostě na psí knížku. Každé má své pro, ale i proti.

Život je plný nástrah, přetvářek a leckdy najít tu správnou cestu nám může trvat i celý život. A to stejné je i s vaší polovičkou. Zkusme si sami říci, kolik z vás se spálilo při výběru partnera? Ideál ale nikde nenalezneme, to je jasné na 100 %. Člověk není robot. Jsme lidská bytost, která má své city, ale i chyby. Jaké jsou tedy důvody pro manželství na zkoušku?

Síla lásky

Říká se, že láska hory přenáší. Tak co to nevyzkoušet! Neříkám, že byste měli testovat vaši polovičku úplně ve všem, ale v těch základních věcech určitě. Patří mezi ně: trpělivost, pomoc, ale i projevení lásky. Lidé, kteří jsou již v manželství, často poztrácejí onu jiskru a žijí spíše jako dva dobří známí. Ale chcete to tak?

Zlé časy

Nikdo nemá život ustlaný na růžích. Možná v tom je život spravedlivý. Čas od času jsou chvíle nekonečného štěstí, ale i opačně. Nedostatek peněz, každodenní rutina, různé nemoci a dalšími negativní výzvy života, může zlomit vaše sliby v mžiku. A není dobré si to raději prožít v době před manželství? Rozhodně to potom bolí méně, než když už jste manželé.

Věrnost

Je staticky dokázáno, že mnoho manželství končí právě díky nevěře. Je to nejtvrdší zkouška vaši lásky. Někdo ji odpustí, jiný už ne. Je to pokušení mnohdy zakončenou sladkou tečkou. Ale v manželství nemá co dělat. Věrnost se může dokázat tím, že vaše polovička na vás žárlí, že si vás předchází a dělá vše pro vaše krásné oči. Ale když to tak není? Co bude následovat?

Fotografie publikována se svolením od Photostock Photography FreeDigitalPhotos.net