Máte doma mamánka?Ze začátku jste si o svém příteli myslela jen to nejlepší. Mezi kamarádkami jste se chlubila, jaký je to beznadějný romantik, který by vám snesl modré z nebe, kdybyste o to požádala. Máte pocit, že právě on je ten pravý a že lepšího v životě nepotkáte. Jenže postupem času vám dojde, že je ve vašem vztahu někdo třetí – přítelova maminka.

Odložte růžové brýle

Počátky vztahů jsou nejkrásnějším obdobím. Na všechno se díváte přes tzv. růžové brýle, díky kterým mnoho věcí snadno přehlédnete. Nevšímáte si partnerových chyb, ba dokonce tvrdíte, že vůbec žádné nemá. Věříte, že vám to vydrží na celý život. Jenže ouvej – po čase růžový opar opadne a vy vidíte věci, o kterých jste dříve neměla ani ponětí.

Je jako všudypřítomný stín

Pro mamánka je jeho maminka ženou číslo jedna a vždycky bude. Život s takovým mužem je prakticky nemožný – je to jakýsi život ve třech. Ačkoli od vás bude partnerova maminka vzdálená i několik desítek kilometrů, stejně bude s vámi. Mamánek se vždycky o všem nejdříve poradí s maminkou – pak možná přijde řada na vás. Málokterá žena dokáže v takovém vztahu dlouhodobě vydržet. Upřímně – která z nás by vždycky chtěla být až ta druhá?

I závislosti na matce jde odnaučit

Stejně tak, jako je to s každou závislostí i téhle se jde zbavit. Je to však běh na velmi dlouhou trať – a ne vždy končí vítězně. Pokud mu na vás bude opravdu záležet, bude ochoten něco na svém životě změnit. Může se ale stát, že místo na mamince začne být závislý na vás – a to rozhodně není žádná výhra. Pokud je muž mamánek, jeho sebevědomí je velmi nízké a on není schopný být zcela emočně nezávislý.

Zpytujte svědomí – nemáte i vy doma typického mamánka?

Fotografie publikována se svolením photostock Photography /FreeDigitalPhotos.net