Kontaktní čočkyKontaktní čočka je nejmodernější optická pomůcka, která se v dnešní době těší stále větší oblíbenosti. Ti, kteří mají problémy s viděním, jim stále častěji dávají přednost před brýlemi. Kontaktní čočky mají celou řadu nesporných výhod – nemusíte se bát, že vám upadnou, můžete s nimi bez problému sportovat a hlavně se vám nikdy nezamlží jako klasické dioptrické brýle.

Jak vybrat správné kontaktní čočky?

V dnešní době je na trhu nepřeberné množství druhů kontaktních dioptrických čoček, ale vybrat mezi nimi ty nejideálnější, které nám budou nejvíce sedět, je kolikrát nelehký úkol. Pokud máte problémy se zrakem a představa dioptrických brýlí je pro vás doslova tabu, ale přesto nevíte, jakému typu čoček dát přednost či jak se v tom nekonečném množství vůbec orientovat, nebojte se využít cenový srovnávač. Tato šikovná a především praktická věcička vám pomůže zorientovat se v cenách jednotlivých značek kontaktních čoček. Cenový srovnávač vás velice rychle informuje nejen o ceně produktu, která pro vás bude tím nejdůležitějším kritériem, ale také o jeho dostupnosti. Poskytne vám i informace o názorech ostatních zákazníků a ukáže vám místa, kde můžete produkt získat za tu nejpříznivější cenu.

Kolik kontaktní čočky stojí?

Mnoho z nás se při výběru kontaktních čoček řídí nejen jejich vlastnostmi či výhodami, ale především jejich cenou, která je v mnohých případech i rozhodujícím faktorem. Ceny kontaktních čoček se liší vzhledem k jejich typu a značce. Na ceně se také podílí obchod, kde tento produkt můžete zakoupit – internetové eshopy se potýkají s konkurenčním bojem a rádi se v cenách předhání. Cena se může lišit i vzhledem k roztokům, které určité typy kontaktních čoček vyžadují – ceny za roztok už jsou ale „bonusem“ navíc.

Typy kontaktních čoček

Běžné kontaktní čočky rozdělujeme na tři základní typy – jednodenní, čtrnáctidenní a měsíční.

  1. Jednodenní kontaktní čočky bývají často označovány jako bezstarostné. Jejich používání je nejen nejsvobodnější, ale zároveň i nejhygieničtější. Pro jejich použití se rozhodují především ti, kteří je chtějí opravdu jen pro příležitostné události – večírek, sport či občas do práce. Stačí jen nasadit!
  2. Čtrnáctidenní kontaktní čočky jsou jakýmsi kompromisem mezi jednodenními čočkami a měsíčními. Využívají je především ti, kterým měsíční kontaktní čočky nevyhovují a ty jednodenní se jim zase nevyplatí. K tomuto typu kontaktních čoček je nutný roztok, do kterého čočky každý večer po jejich sundání ponoříte.
  3. Měsíční kontaktní čočky se obecně dělí na dva druhy – ty, které si večer z očí vyndáte a ty, které si v očích necháte po celých 30 dní. Rozhodnete-li se pro první variantu a čočky si budete každý večer vyndávat, musíte dbát na pečlivou hygienu, abyste si s pozdějším nasazením do oka nezanesli nečistoty.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography/FreeDigitalPhotos.net