hubnutíNěkomu to může připadat přitažené za vlasy, ale faktem zůstává, že obezita představuje celosvětový problém. Nyní nemám na mysli ženy a muže, kteří jsou, jak se říká správně česky „krev a mlíko“. Ale lidi, kteří bojují s velkou nadváhou a je pro ně problém dokázat si udržet optimální váhu. Někdo může hubnout dietou a pomocí sportu a stejně nikdy nebude, jako proutek. Je to dáno tím, jak nás příroda nastavila. Dnešní trend modelek tomu navíc moc nepomáhá a hubnou i lidé, kteří to ve skutečnosti nepotřebují. Problémy mohou nastat později tím, že si takový člověk rozhodí metabolismus a pak už nezbývá, než se obrátit na odborníka. Jsou lidé, kteří nad svou váhou mávnou rukou, ale druhé jejich váha přivádí na pokraj šílenství. Ani jedno není dobře. Chce to hlavně klid a svěřit se do rukou výživového poradce. Hubnutí ve výživové poradně vám pomůže už jen tím, že na to nebudete sami a máte zde možnost konzultovat své potíže nejen s odborníky, ale také lidmi, které trápí stejný problém.

Chce to změnu životního stylu

Mnohokrát si člověk neuvědomuje, že chyba může být už jen v tom, že konzumuje špatně zvolené potraviny, ve špatnou dobu. Určitě jste už slyšeli o tom, že pít se má zásadně před jídlem, pokud chcete zhubnout, nikoliv po jídle. Rad a tipů na hubnutí existuje nespočet. Ale co platí na jednoho, nemusí platit na druhého. Proto je nejlepším řešením nechat si sestavit dietní jídelníček zdarma přímo na „míru“.

Proč lidé často selhávají v oblasti hubnutí?

Mnoho lidí se s nadšením pustí do „nějaké“diety, ale neuvědomují si, že rychlá ztráta váhy tím, že budou jíst méně, sebou nese zdravotní komplikace. I velmi obézní člověk, může ve své podstatě být podvyživený. Jeho tělo může být obaleno tukem z nevhodných potravin, ale bude zde absence živin. Buď se těmto lidem začne z hladu dělat mdlo, nebo se zdravotní problémy odrazí jinde. Váha kolísá nebo stojí a tělo zažívá šoky. Úbytek váhy neznamená nutně úbytek tuků, ale bohužel u některých diet to znamená ztrátu svalové hmoty. Proto pokud nejste nastudovaní odborníci je lépe svěřit své hubnutí dietnímu poradci, který vám nedovolí selhání. Jestliže vás tato problematika oslovila, zkuste navštívit naturhouse. Naučíte se zde hubnout zdravě, získáte zdarma jídelníček a pomohou vám nastartovat změnu vašeho života.

Na koho se mohu obrátit, když je toho tolik?

Nejlepším řešením je vyhledat recenze a názory ostatních lidí, kteří procházeli nebo procházejí tím, čím zrovna procházíte vy. Uvidíte, jaké postřehy z dietního programu si lidé odnášejí a na které věci se ptají nejvíce. Možnost účastnit se naturehouse diskuze vás nasměruje a bude motivovat ke stejným výsledkům, jako mají ostatní.

Obrázek: hubnisporadcem.cz