mimoňové filmPo dvou úspěšných filmech o padouchovi jménem Gru a jeho pomocnících přišel film, který vysvětluje, jak Bob, Stuart, Kevin a jejich kamarádi našli svůj domov. Trvalo to opravdu dlouho, trápilo je velké teplo i velká zima, ale nakonec našli padoucha, se kterým chtějí pracovat.

Já, padouch

Zatímco v novém filmu mimoňové hledají svého padoucha, v Já, padouch je jím Gru. První film se žlutými uličníky vyšel v roce 2010. Druhý díl následoval o tři roky později. Oba díly se dočkaly velkého úspěchu. Bohužel nevyhrály žádné ocenění, nicméně je neminula alespoň nominace na Oscary a Zlaté glóby.

Mimoňové nejsou třetí díl

Mimoňové, ač se to tak může zprvu z názvu zdát, nejsou rozhodně pokračováním prvních dvou filmů. Tentokrát se posouváme v čase hodně dopředu a sledujeme jejich evoluci. Jak plynul čas při hledání perfektního padoucha, setkali se mimoňové s dinosaury, Napoleonem a nakonec překvapili britskou královnu, které ukradli korunu. Británii tak vládl Bob a jeho kumpáni. Navíc se v průběhu času dozvídáme, kdy a jak přišli ke svým modrým kalhotkám, lacláčím, podobným těm, co nosí náš Krteček.

Scarlett

Ani během vlády Anglii však nepřišel ten padouch, kterého mimoňové hledali. Scarlett Odkráglová, pro kterou měli korunu ukrást, je jen využila a pak se jich chtěla zbavit. Nepočítala však s tím, že mimoni nejsou tak mimo! I díky svojí naprosté nešikovnosti se jí zbavili a navíc situaci zachránil Gru, malý chlapec se smyslem pro vědu a páchání zločinů. Byl to on, kdo získal nakonec korunu i srdce všech mimoňů.

Stojí za to

Všem musí být jasné, že film, který jde do kin výhradně s českým dabingem je určen pro děti. Ale v sálech neuvidíte pouze šestileté školáky, kteří šli na film s rodiči za vysvědčení! Do kin se rádi vydají i dospělí, pro které je dobrodružství mimoňů spíše oddychovka. Rozhodně nemůžete čekat, že půjde o náročný příběh. I tak se ovšem zasmějí všichni, všechny jistě tito mrňaví milovníci banánů okouzlí. Někoho méně, někoho více.

Pokračujeme!

Pokud se bojíte, že se s vámi tímto filmem tlupa žlutých postaviček loučí, jste na omylu. Už v roce 2017 je plánovaná premiéra filmu Já, padouch 3. Zatím není jasné, jak bude vypadat, zda bude pokračovat v duchu série Já, padouch nebo naváže dál na Mimoně. Nechme se překvapit a doufejme, že nebude hloupě přehrávat staré vtipy a přijde opět s něčím originálním.

Obrázek: www.zimbio.com