cvikTento styl cvičení vede k výraznějšímu štíhlejšímu, pevnějšímu tělu. Takže vaši přátelé na vás poznají změnu již za několik týdnů. Toto cvičení je skvělé pro zaneprázdněné lidi, kteří mají jednu stejnou výmluvu a to: „Nemáme čas si zajít do posilovny, či si jen tak zaběhat.“

Důležitým krokem k úspěšnému cvičení je vaše motivace. Bez té to nikdy nepůjde. Musíte překonat sami sebe a výsledek se dostaví v podobě krásného, sexy těla. Cvičit můžete jen pár minut každý den. Ať už doma, nebo v kanceláři. Poctivě si zapisujte, kdy a jak jste dlouho cvičili. Toto vám pomůže pro pravidelnost a nezapomenete na svůj trénink.

Proč jsou mini cvičení prospěšné?

Prvně šetří váš drahocenný čas v posilovně, či venku. Nezaplatíte žádnou korunu a hlavní výhodou je to, že se uvolní svalové napětí, hormony štěstí a vy se budete cítit uvolněně. Navíc nebude příliš zpocení.

Mini tréninky

Na cvičení by si měl každý udělat chviličku volna a to maximálně 3 minuty, 5 krát denně v průběhu celého dne. Ten, kdo sedí v kanceláři za zavřenými dveřmi, se nemusí obávat neohlášené návštěvy a svůj trénink si přizpůsobí dle volna. Pokud je vás více v jedné místnosti, možná se k vám někdo přidá, nebo se na vás budou kolegové dívat, či sem tam uslyšíte smích. Vysvětlete jim, že to děláte pro své zdraví a ten kdo nic nedělá, taky nikdy nic nezíská. Budou jak kuličky, které se kutálejí. Dobrou pomůckou pro ukázku, jak člověk vypadá, je velké zrcadlo. Tak ho někde pověste a sami uvidíte, jaký efekt to přinese. Jste-li doma, váš čas si určujete sami. Můžete cvičit vícekrát za den a postupem času si zvedat i minuty. Je to jen na vás, vy jste svým trenérem.

Mini ukázky cvičení

mini cvikZe začátku vašeho cvičení půjde všechno pomalu. Málo cviků, možná vás bude sem tam něco pobolívat. Ale vydržte. Časem zjistíte, že si počty cviků zvyšujete a i vaše tělo to začne pociťovat v podobě pevného, štíhlejšího těla, ale i zdravé mysli. Každého z nás určitě napadnou tyto cviky.

Protažení. Zvednete ruce, stojíte na špičkách. A vytahujete své tělo do výšky a naopak. Takto se vám protáhnou snad každé svaly ve vašem těle a vy pocítíte jakousi úlevu.

Dřepy. Toto cvičení je ideální pro zpevnění zadečku, ale i břišních svalů.

Kliky. Zpevníte svaly na zadečku, rukách, zad.

Cvičení s PET láhvi. Doplnění tekutin v průběhu celého dne je velice důležité. Každý z nás by měl vypít alespoň 2 litry denně. Petka vám poslouží jako dobrá pomůcka k posilování pažních bicepsů. Musí být jen plná tekutin. Posilování s prázdnou petkou nemá žádná efekt.

Držení nějaké těžší věci v ruce. Nemáte-li po ruce PET láhev, postačí vám i nějaká kniha, či těžší pracovní pomůcka.

Rychlá chůze po schodišti. Tohle je asi jedna z nejúčinnějších metod, jak rychle zvýšit srdeční frekvenci. Posilujete srdce, nohy, ruce.

Díky mini cvičením se zvýši srdeční frekvence, rychleji proudí krev v žilách, svaly začnou pracovat a vaše mysl zapomene na okamžik, co jste zrovna dělali. Svým způsobem si odpočine.

Příklad pravidelného mini cvičení doma, nebo v kanceláři

Jak často, typ, a ve kterých dnech budete cvičit, záleží pouze na vás. My sami dobře víte, kdy máte chvilku volna, co v daném okamžiku děláte, na co se cítíte. Jen nezapomínejte cvičit, cvičit. Chcete být přeci krásní, štíhlejší, mít pevnější tělo, ne?

Fotografie publikována se svolením Stockimages and Marin   Photography/FreeDigitalPhotos.