krásné rtyRty jsou základ úsměvu. Abyste se nebály usmát, milé ženy, je tu pár základních rad, jak o ně pečovat, aby byly stále krásné bez popraskání.

Med nejen při chřipce

Med si nejčastěji dáváme do čaje nebo na chleba. A navíc ještě nejvíce v zimním období. Zde je tip, který můžete využít po celý rok! Pro rty je právě med skvělý pomocník. Vyhlazuje, vyživuje a urychluje hojení popraskaných rtů. Je to tedy přírodní a sladká cesta, jak uzdravit suché rty. Stačí si na rty nanést vrstvu medu, nechat ho působit 10-15 minut a poté stačí med ze rtů olíznout.

Med lze využít také při noční masce. Smícháním citronu, oleje a medu získáme směs, která vyživuje, desinfikuje a vyživuje rty přes noc, kdy má tělo zvýšenou schopnost regenerace.

Kartáček nejen na zuby

Stejně jako med, i kartáček se dá užít při péči o rty. Je doporučeno koupit měkký dětský kartáček, který je vhodný také pro svoji velikost. S menším kartáčkem se bude lépe pracovat a navíc, rty jsou jemné a musíme s nimi zacházet šetrně, proto bychom jim mohli s tvrdším kartáčkem ublížit.

Jak postupovat? Stačí si rty natřít balzámem. Naneseme větší vrstvu, aby se rty dobře hydratovaly. Poté stačí krouživými pohyby masírovat rty, které tak zbavíš odumřelých buněk a prokrvíš je. Pozor si dejte však na správné uchovávání kartáčku a jeho čištění. Je dobré mít tento kartáček určen pouze pro tuto péči a vždy jej pořádně umýt a uchovávat v čistém prostředí, jinak se zde mohou množit bakterie, které by v drobných rankách na rtech mohly způsobit velkou neplechu.

Peelingy

Rty se prokrví nejen kartáčkem, ale také různými peelingy. Existuje speciální peelingová tyčinka na rty, ale mám tu pár tipů, jak si doma udělat levný a rychlý peeling z běžných surovin. Pro první peeling potřebujeme med a cukr. Smícháme je a jemně touto hmotou masírujeme rty.

Dobrá je také sůl, která je jemnější a pro masáž rtů možná dokonce vhodnější, ovšem je méně chutná.  Je třeba totiž olej (nejlépe olivový) a právě zmíněná sůl. Olej rty hydratuje a zvláčňuje, sůl mezitím zařídí odstranění odumřelých buněk.

Tato jednoduchá péče vám pomůže mít rty dokonalé a zdravé. Zvláště by měly těmto radám věnovat pozornost ty z vás, které mají rády výrazné rtěnky. Při líčení rtěnkami je důležité mít rty krásné, aby se nezanesla do ranek a více tak neupozorňovala na drobné nedostatky.

Fotografie publikována se svolením Author: zcool.com.cn. http://all-free-download.com/free-photos/