modré z nebeUrčitě není potřeba vysvětlovat, co v případě značky NIVEA znamená „modré z nebe“. Ano, je to malá modrá krabička, která v sobě ukrývá krém, který ženy požívají už více než sto let. Pojďme si značku NIVEA představit celkově – nahlédneme do historie, sortimentu a řekneme si pár zajímavostí.

NIVEA, součást života mnoha generací

Byl to dr. Oscar Troplowitz, kdo jemný krém, nejznámější a nejtradičnější výrobek značky NIVEA vymyslel. Pomocí Eucritu spojil vodu a olej. Původně se měl krém využívat v medicíně, později se ale myšlenka trošku pozměnila a vznikl pleťový krém. Stačilo už jen jméno – NIVEA. To vzniklo pro sněhově bílou barvu krému – využil latinská slova nix (sníh) a nivis (sněhový).

Jde o první legendární krém pečující o pleť každého věku a typu. Vyrábí se už od roku 1911!

Vždy nešlo o modrou barvu

Svoji typickou modrou barvu krabička má až od roku 1925. Do té doby byl design jarní – nažloutlý tón se zelenými okvětními lístky. Prý šlo o inspiraci secesí.

Bohatý sortimentnivea

Výčet toho, čemu se NIVEA věnuje, je opravdu velký. Věnuje se snad každé partii lidského těla! Sprchové gely, krémy, mýdla, vlasová kosmetiku (šampony, kondicionéry, laky na vlasy), pečuje o pleť, odličuje ji. Také se věnuje tomu, co potřebují muži, a to ve speciální řadě kosmetiky „for men“.

Zajímavosti

NIVEA netestuje své výroby na zvířatech! Přesto jsou spekulace a stále jsou tací, kteří značku napadají. NIVEA se však vyjádřila, že dodavatelé ingrediencí, které jsou obsaženy ve výrobcích této značky, na zvířatech mohou testovat a to nejde ovlivnit. Avšak celá společnost Beiersdorf, pod kterou NIVEA spadá, je proti tomu a je součástí organizací, které se snaží najít jiný způsob a chránit tak nebohá zvířata.

Tento malý modrý zázrak používají nejen ženy, ale i děti a muži ve více než 200 zemích světa. Jde o tradici.

Fotografie publikována se svolením Suat Eman, stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net