V současné době již dávno neplatí, že v oboru, který v mládí vystudujete, budete pracovat celý život. Občas se stane, že nás každodenní rutina začne nudit nebo vnitřně cítíme, že nás to táhne jinam a Možnosti vzdělávání v sociálních službáchpotřebujeme radikální změnu.

Někomu nestačí jen změnit zaměstnavatele a pracovní kolektiv, ale touží zkusit, zda je schopen najít uplatnění i v jiném oboru. Právě pro tyto zájemce je na trhu poměrně široká nabídka vzdělávacích agentur, které nabízejí rekvalifikační kurzy.

Rekvalifikační kurzy

Při výběru takové agentury je důležité ověřit si, zda jí poskytované kurzy jsou akreditovány odpovídající institucí, většinou se jedná o MŠMT a MPSV. Pokud toužíte po vzdělávání v sociálních službách a nechce se vám absolvovat celé vysokoškolské studium, můžete využít nabídku vzdělávací agentury Seduca, která nabízí Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Praha akreditovaný MPSV.

Jeho absolvováním získáte odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách, tak jak jsou požadavky na výkon této profese stanoveny v sociálním zákonu 108/2006 Sb. Kurz je otevřen pro všechny zájemce starší 18ti let a mající dokončené základní vzdělání.

Kde hledat informace?

Podrobnější požadavky se pak dočtete na stránkách www.seduca.cz, kde najdete také přihlášku, cenu kurzu a kontaktní údaje. Vzhledem k tomu, že výuka probíhá ve více jak dvaceti městech po celé ČR, jistě si vyberete pro vás nejdostupnější variantu. Výuka v rozsahu 152 hodin je tvořena jak praktickou tak teoretickou částí, kde získáte informace například z oblasti práva, psychologie, somatologie nebo etiky. Nikdy není pozdě začít studovat a udělat tak něco pro svůj mentální rozvoj, nebojte se proto pustit se do něčeho nového, a pokud cítíte, že práce v sociálních službách by pro vás mohla být to pravé, doplňte si potřebné vzdělání.

Obrázek: pixabay.com