Může fungovat vztah bez sexu?

vztahMůže vztah fungovat bez sexu? Některé páry vedle sebe „přežívají“a jejich vztah by se dal přirovnat ke vztahu sourozeneckému. Vše funguje, jak má, jen sex se ze vztahu na dobro vytratil. Kdyby sex nebyl pro člověka tak důležitý, proč by existovali sexuologické poradny? Otěhotnět může žena přece i tím, že navštíví spermobanku.

Jenže, co když se do sexu nechce? Tak či tak sex ovlivňuje vztah a vztah zase ovlivňuje sex. Jedno s druhým úzce souvisí. Existuje však nespočet výmluv, za které se mnoho lidí schovává. Společně se dnes podíváme na nejčastější výmluvy, proč se lidé do sexu nehrnou.

Došlo palivo

Sex se pro některé lidi stává „něčím“ co bez problémů ze svého života vypustí a nemají chuť se milovat se svým partnerem. Jde skutečně o nechuť k sexu nebo pouze o nechuť k sexu s dotyčnou osobou? Spousta párů s oblibou používá termín: došlo nám palivo nebo vyhaslo to. Je to normální, protože se to po nějakém čase vždycky stává. Tak s tím nesouhlasíme! I oheň v krbu přestane hořet jen proto, že jste zapomněli přiložit. Pokud je to váš případ, foukejte do svého ohýnku, dokud neuvidíte první plamínek a už jej nikdy nenechte vyhasnout.

Náročný den

Může se stát, že únavou, stresem a pod tíhou břemen každodenního života poklesne sexuální frekvence. Ale určitě to není důvod, aby se sex ze vztahu vytratil nadobro. Relaxujte, odpočívejte, dopřejte si masáž, rovněž pěstujte koníčky, které vám mohou pomoci s odreagováním a dostaví se opět i sexuální apetit.

Zdravotní problémy

Intenzitu společných intimních okamžiků mohou ovlivnit i zdravotní problémy. Nemoc ať už fyzická či psychická může stát v pozadí snížené touhy. Pokud je to dočasné, není to až tak závažný problém a přihodit se to může každému. Pokud však problémy přetrvávají, je potřeba vyhledat lékaře. Některé léky mohou ovlivnit i hladinu testosteronu a lékař je tady od toho, aby vám pomohl.

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.