nádobaMáte doma nádoby nebo sklenice od marmelád či zavařeného ovoce? Nevíte, jak je využít a nemáte srdce je hodit do koše? Tady je pár tipů, jak je skvěle využít!

Přehled ve věcích

U sklenic můžete využít toho, že jsou průhledné a tak do nich můžete uschovat cokoliv a vždy budete vědět, co v nich je. Hodí se například na hřebíčky nebo různé jiné věci, které najdete v dílně. Ženy je mohou využít na knoflíčky.

Nádoba na sladkosti

Děti mají rády různé bonbonky, lentilky a jiné podobné pochutiny. Ale když jim dáte do ruky celý balíček, neváhají ani chviličku a už je prázdný. Můžete tedy zkusit nasypat do různých nádob různé sladkosti a dětem je dávat ve chvíli, kdy si je zaslouží.

Šetřete na dovolenou

Nemáte prasátko, nebo je to vaše příliš malé? Chce hodně našetřit? Vezměte velkou zavařovací nádobu, pevně ji uzavřete, udělejte otvor ve víku a kdykoliv budete mít moc drobných, nebo půjdete kolem nádoby, hoďte tam nějaké penízky. Když si necháte sklenici někde na viditelném místě, můžete na ni nalepit štítek s nápisem „dovolená“ nebo něco jiného – záleží, na co šetříte.

Dekorace s květinami

Milujete květiny a nemáte nápad, jak udělat zajímavou dekoraci do vašeho pokoje? Vezměte důkladně vyčištěnou sklenici a umělý, nebo usušený květ vaší oblíbené květiny. Z květu (může jich být více) odstraňte stonky a vše zelené. Poté do sklenice květiny naaranžujte podle vašich představ, sklenici uzavřete a vystavte ji na poličku nebo do knihovničky vedle knížek. Jistě tím zaujmete každou návštěvu.

Pokud chcete spíš něco pěkného na zahrádku nebo na balkón, můžete sklenice obalit látkou nebo natřít a využít jako květináč. Hodí se to třeba i na naklíčení jahod nebo jiných plodin na vaši zahrádku.

Stojánek na cokoliv

Máte na stole tužky, propisky, pastelky, fixy a nevíte, jak je přehledně roztřídit? Stačí několik malých zavařovaček či jiných nádob, které můžete obalit papírem dle vašich představ. Vytvoříte si tak krásné stojánky! A pokud jste malíři, tak do nádob můžete dát štětce.

Nebojte se experimentovat. Vezměte staré zavařovačky a tvořte! Je to jednoduché a uvidíte, že se to bude všem líbit.

 Fotografie: Green Hanging Jar Author: Wesley Eller licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com