párJen proto, že s někým trávíte svůj čas, chodíte s ním ven, koukáte společně na filmy, nemůžete říct, že váš přítel je i vaším nejlepším kamarádem. Přítel je jen vyšší označení.

Cítíte se mnohem lépe, když jste s ním, cítíte se celistvé, když jste s ním? To je skvělý začátek. Existují ale další kvality a zkušenosti, které z vašeho přítele udělají i vašeho nejlepšího kamaráda – jsou to takové věci, které jsou šílené a dříve jste se je nebály dělat jen s vašimi nejlepšími kamarádkami.

Selfie

Váš přítel je první, komu chcete poslat vaši fotku, kde nejste nejkrásnější, ale uděláte nějaký směšný výraz. Nezáleží na tom, jak hloupě na fotce „jsem monstrum pojídající sendvič“ vypadáte. Vždy je rád, když od vás dostane nějakou takovou praštěnou věc. Prostě aby věděl, že na něj myslíte.

Hvězda večera? Ne.

I když se necítíte nejlépe a nevypadá jako filmová hvězda zářící na červeném koberci, vždy víte, že vás váš přítel neodsoudí, když vás uvidí v pyžamu, bez make-upu a s rozcuchanými vlasy. Nemusíte se před ním přetvařovat a vypadat před ním vždy skvěle. Určitě ho potěší víc, že jste taková, jaká jste a jste stále veselá. Jste to prostě vy.

„Inside jokes“

Mezi přáteli je častý „vlastní jazyk“. Myslí se tím například přezdívky, které jeden druhému dáváte na základě prožitých týdnů společně. Jde také o vnitřní vtípky, které chápete jen vy a dokážete s jim smát hodiny před lidmi, kteří na vás nahlížejí jako na mimozemské bytosti.

Hodiny, hodiny, hodiny…nebuďte jen pár

Důkazem nejen lásky, ale i přátelství, jsou hodiny a hodiny povídání si a dopisování o čemkoliv. Také nezáleží na tom, jestli jste právě vstali nebo usínáte. Polštáře vaší konverzaci nijak nebrání a místo spánku si klidně povídáte do noci.

Odpouštění

Přátelé se rychle usmiřují. Znáte ten pocit, když má váš přítel patnáct minut zpoždění, neozve se, ale pak přijde, přinese květiny nebo řekne něco, co vás dostane do kolen? V ten moment nedokážete být dále naštvaná a odpustíte mu. Pokud se na věc také podíváte z jiné perspektivy, uvědomíte si, že opravdu není potřeba dál rozvíjet případnou „hádku“. Stejně tak jste to měly u nejlepší kamarádky, no ne?

Svěřit se bez strachu

Víte, že mu můžete cokoliv říct. Že vás nebude soudit a nikdy to nepoužije proti vám. Rozdíl mezi „být přítel“ a „být nejlepší kamarád“ také znamená být schopný být tvrdý, děsivý, pohoršující se, milý, laskavý. Je to mnohem víc. A přítel-kamarád dokáže vše současně. A vy s ním.

Fotografie publikována se svolením Author: zcool.com.cn  License: Public Domain Dedication http://all-free-download.com/free-photos/