Jako každoročně, i letos se v tomto čase objeví spousta diskuzí na téma, zda měnit nebo neměnit čas. Přesto, že si od konce října o hodinku déle přispíme, zlí jazykové tvrdí, že se s touto změnou naše tělo jen těžko vyrovnává. „I když, pořád lepší než si zvykat na tu letní!“ dodávají. Přečtěte si, jak si užít o hodinku navíc!

Letos je tomu přesně 110 let od prvního návrhu na používání letního času, se kterým přišel londýnský stavitel William Willett. V té době návrh nebyl přijat, ale po devíti letech, v roce 1916,byla jeho myšlenka uvedena do praxe. Od té doby se populace rozdělila na příznivce a odpůrce střídání času. Nemyslíte ale, že hodinka v posteli navíc během zimního času je stejně příjemná jako pozdější stmívání během letního času?

Hodina v posteli navíc

Možná, že se nechcete vzdát dlouhých letních dnů, kdy jste ještě v půl desáté večer mohli chodit běhat a nesvítit si přitom na cestu baterkou. Víte ale, že i zimní čas má svoje výhody? Snažte se jich letos co nejlépe využít!

Představte si, že se v neděli 29. října probudíte v 8:00, ale přitom bude teprve 7:00! Co s touto hodinou navíc?

  • Pusťte si oblíbený seriál

Během válení ve vyhřáté posteli si klidně můžete pustit další díl vašeho oblíbeného seriálu a nemít přitom výčitky, že byste se raději měli pustit do přípravy nedělního oběda.

  • Připravte si snídani do postele

Během pracovního týdne se vám kvůli snídani nechce vstávat o půl hodinky dřív, a tak do sebe něco rychle naházíte během cesty do práce. V neděli však budete mít celou hodinu na to, abyste si vychutnali královskou snídani podle svého gusta. Připravte si třeba dokonale tenké a vláčné palačinky s domácí marmeládou nebo si opečte francouzské toasty s čokoládou:

  • Toastový chleba obalte v rozšlehaném vejci s mlékem, dokřupava opečte na másle a těsně před tím, než toast vyndáte z pánve, na něj položteněkolik čtverečků Carla mléčné čokolády a nechte rozpustit.
  • Sladkou dobrotu naservírujte na talíř a dozdobte banánem.
  • Klidně o sobě řekněte, že jste ranní ptáče

    • Dáváte si každoroční předsevzetí, že se ráno donutíte vstát dřív, abyste si stihli zacvičit, ale ne, a ne se k tomu odhodlat? Využijte nedělní hodinový náskok a běžte si třeba zaběhat. A pocit z ročního promarněného předsevzetí můžete klidně hodit za hlavu!
  • Věnujte se sobě

    • Hodina navíc, je hodina k dobru jen pro vás! Udělejte si třeba podzimní kosmetiku. Naneste si na obličej dýňovou pleťovou masku, která má regenerační a léčivé účinky. Smíchejte velkou lžíci rozmačkané dýně se lžičkou medu a kapkou polotučného mléka. Nechte působit 15 minut a opláchněte vodou. Ten rozdíl poznáte na první pohled!

Na časový posun si tělo sice bude zvykat zhruba týden, ale hodinu, kterou dostanete navíc můžete maximálně využít ve váš prospěch. Tak ji nezaspěte!

Obrázek: pixabay.com