kontaktní čočkyJe sice pravda, že některé muže na první pohled zaujme hluboký dekolt a to, co se z něj dere ven, ale stejně i tak zajímavé a výrazné oči neuniknou pozornosti. U někoho na první pohled a u jiného to bude hned na druhý pohled. Barevné kontaktní čočky mohou dokonce svým majitelkám pomoci zvednout sebevědomí. Pokud celý život toužila mít modré oči a má je šedozelené, může si tak splnit sen o blankytných a neodolatelných očích. Kontaktní čočky mohou ženě dodat pocit, že je neodolatelná.

Ať je to jak chce, faktem zůstává, že jde o docela extravagantní módní doplněk. Moje kamarádka používá tyto barevné kontaktní čočky vždy, když se jde někam bavit. Pro běžné nošení je nepoužívá. Docela mě potěšilo, když se mě minule ptala, co to mám za šílené čočky a já ni vytřeštila svoje přirozeně modrozelené oči, které jsem vždy považovala za nezajímavé, a naopak mě uhranuly oči hnědé. Inu v životě to už tak chodí, že většinou lidé chtějí to, co sami nemají a vidí u druhých. Jenže nejde pouze o modré, zelené či hnědé. Dnes se dají pořídit barevné crazy čočky, které mohou být fialové, žluté, černé nebo kočičí, vesmírné, smajlík a mnoho dalších.

Jsou nedioptrické čočky bezpečné?

Tyto čočky, které neplní žádnou jinou funkci než to, že jsou zajímavé, nejsou nebezpečné. Jsou vyrobeny podobně jako čočky bezbarvé jen s tím rozdílem, že zde se nachází speciální barevná vrstva. Barevné čočky jsou vyrobeny tak, aby barevná část překrývala jenom duhovku, ne však zornici. Díky tomu, že barva nezasahuje až do zornice, nezkresluje vidění. Pokud chcete nosit nedioptrické čočky, je vhodné zjistit si u svého očního lékaře, jaké máte zakřivení očí. Podle toho pak vybrat z široké škály těchto čoček. Hygienické pokyny se řídí stejnými pravidly jako u čoček dioptrických. Nepřekračujte nikdy doporučenou dobu nošení a dbejte na jejich životnost. Ta se většinou pohybuje kolem tří měsíců nebo se řídí počtem použití.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net