krevní oběhMít zdravý krevní oběh, je velice zásadní. Nejen pro celkové zdraví, ale i psychickou pohodu. Zatímco zdravý životní styl, včetně výživné stravy a pravidelného cvičení je pro dobrou cirkulaci, pomoc může také celá řada bylin, které snižují riziko srdečních onemocnění, jež postihnou každý rok několik tisíc lidí.

Jedná se o tyto bylinky, které určitě znáte, ale mnozí z vás, jste nevěděli dostatečně o jejich léčivých účincích.

Česnek

Pravidelná konzumace česneku je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro zlepšení celkového zdraví, včetně zdravého srdce a krevního oběhu. Byl používán po staletí jako oblíbený léčivý prostředek – a dnes? V roce 2006 studie zveřejněná v Journal of Nutrition zjistila, že tato ostrá bylina může pomoci zlepšit krevní oběh a zároveň dokáže snížit krevní tlak a vysokou hladinu cholesterolu v krvi.

Ginkgo biloba

Tuto léčivou bylinu můžeme také zařadit do skupiny podporující správnou cirkulaci krevního oběhu. Je dobře známo, že pomáhá zlepšit paměť, kvůli jeho schopnosti zvýšit průtok krve mozkem, a je také často používán při léčbě křečových žil. Nejen, že zvyšuje průtok krve v mozku, ale také zlepšuje průtok krve do srdce.

Zázvor

Zázvor je další známá léčivá rostlina, která pomáhá správné funkci krevního oběhu. Aby krev v těle více a pravidelně proudila, musíme mít dostatek jak aminokyselin, tak minerálních látek v těle. A zázvor je prevencí proti vzniku cévních onemocnění. Udržuje správné srážení krve, ale může dokonce snížit hladinu cholesterolu v krvi.

Fotografie publikována se svolením od Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos. net