zvyky národnostíŘíká se jiný kraj – jiný mrav. A nejspíš na tom něco bude, protože nejen v jiném kraji, ale v každé zemi mají jiné zvyky. My se dnes společně podíváme, jaké nejpodivnější zvyky mají různé národnosti.

Špulení rtu jako ryba

Na Filipínách a také v Kolumbii, téměř nikdy neukazují na danou věc ukazováčkem, jak je tomu ve zvyku u nás. Je to považováno za velmi neslušné. Místo toho, pokud chcete ukázat na nějaké místo, našpulíte rty, jako kapr a pokynete tím směrem, kam chcete ukázat.

Vyhazování toaletního papíru do koše

zemích jako je Afrika, Jižní Amerika a třeba Asie, nemají stejný systém splachovacích záchodů, jako je tomu v Evropě nebo Severní Americe. Proto vyhazují toaletní papír po použití do odpadkového koše. Člověk, který se na to navykne, může poté trpět pocitem viny, že způsobí ucpání toalety, pokaždé když vhodí papír, podle našeho zvyku přímo do toalety.

Velmi časté sprchování

Brazilci údajně patří mezi nejvíce hygienické lidi, kteří se sprchují až několikrát denně. Může to být i tím, že Brazílie, je v závislosti, na roční období, velmi horká země. Pokud navštívíte Brazilce, může se vám stát, že k pohoštění vám nabídne i možnost, skočit si do sprchy.

Espresso, jako zdroj zábavy a komunikace

Většinou jsme zvyklí do sebe tento malý šálek lupnout, jak se říká na „ex“ a očekáváme, že nám kofein naředí krev a budeme výkonnější. Ve Francii však espresso představuje zcela něco jiného. Člověk sedící v kavárně se těší ze společnosti druhých osob, četby knihy, časopisu a nasává do sebe přítomnou atmosféru. Takto vydrží u jednoho šálku sedět i dvě hodiny. Vůbec jim nevadí, že popíjejí již studený nápoj. Jde jen o jakousi rekvizitu, kdy si umí vychutnat kouzlo okamžiku.

Štědří Italové

Když skutečný Ital opouští restauraci, má zvyk k závěrečnému účtu připočítat zhruba 15% útraty. V jiných případech, je zvykem nechat obsluze 10% spropitné.

Fotografie: Shower Author:Damian Hopper licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com