vaginálníSvět zatěžovaly v minulosti mnohé bakteriální i virové pohromy, neustále se nové nemoci také objevují. Jsou nemoci, které mají jen děti, ženy nebo muži. Jsou nemoci vyléčitelné, nevyléčitelné. Existuje hned několik laických rozdělení onemocnění, a my se dnes podíváme na jedno, které trápí jen ženy. Proč?

Nepříjemné přiznání

Vaginální mykózy jsou život otravující potíže žen, které je v mnohém omezují. Přichází léto a s ním výlety na kole, koupání, procházky… Žádnou z těchto a i dalších aktivit si žena s mykózou neužije. A věřte, že vysvětlit někomu, že nepůjde na projížďku na kole, protože má rýmu, je mnohem snazší, než přiznat tento, ženský problém.

Prevence – jednoduchá a nutná!

Příčinou mykóz, zejména těch, které se stále vrací, bývá oslabení lokální imunity ve vaginálních tkáních. Pokud jste již tedy mykózu prodělala, pamatujte na prevenci a vždy včas nasaďte enzymatickou léčbu, která posílí imunitu a vyřeší problém, jak vysvětlit tento intimní problém.

Co vaginální mykózy způsobuje

Příčin vaginálních mykóz je hned několik. Kromě těhotenství a hormonálních změn v těle může jít o důsledek užívání antibiotik, zapaření genitálií, nesprávné hygieny nebo špatným životním stylem se spoustou stresu a špatnou stravou.

Jak problém poznat?

Mezi typické a základní příznaky patří pálení při močení, výtok, bolest v podbřišku, nepříjemný až bolestivý pocit při sexu. Můžete pozorovat ale také otok a svědění vnitřní i vnější části rodidel.

Jaká je léčba?

Pokud právě trpíte mykózou, jistě jste byla na návštěvě gynekologie, kde vám lékař nasadil antimykotika. Podpořit léčbu můžete současně také enzymoterapií, která by měla mít délku 8 až 10 týdnů. Díky této terapii se posílí přirozená imunita a před podobnými kvasinkovými infekcemi vás ochrání. Budete si tak moci užívat letní koupání bez starostí.

Obrázek: pixabay.com