neomezené voláníNeomezený tarif, na který se těšil snad každý vlastník mobilního telefonu, ale i pevné linky. Každý si říkal: “Kdy už se konečně u nás objeví moderní, západní trend volání do všech sítí neomezeně? Jen s měsíčním paušálem a nějakou to smlouvou?“ A když tato revoluce nastala, každý si vyhledával toho nejlepšího operátora, aby ulehčil své peněžence a byl stále k dispozici. Postupem času jsme ale zjistili, že tak super neomezené volání má své negativní, pozitivní stránky. Která to jsou?

Pozitiva

Rychlý, dobrý byznys

Také jste to asi zaznamenali, že vám čím dál tím více volají různé firmy s různou nabídkou služeb, produktů. Proč by také ne. Vždyť můžou volat každému, kdykoliv, jak dlouho chtějí a to za jednu cenu. Kdysi si firmy pečlivěji vybíraly potenciální zákazníky, aby především ušetřily na hovorném, ale teď? Neznají hranice, volají každému. Jediný cíl? Získat si co nejvíce zákazníků, více peněz pro firmu, pro sebe.

Ulehčí vaši peněžence

V dnešní šetřící době je tato služba k nezaplacení. Nejen pro firmy, ale také pro jednotlivce. Často jsme museli platit vysoké faktury, a i když jsme si hlídali počet provolaným minut, či posílání zpráv, málo kdo z nás to uhlídal. Pokaždé přišla nějaká nečekaná situace, kdy jsme museli volat, napsat zprávu. A najednou kredit fuč, překročený limit a my jsme se nedovolali, tam kde jsme potřebovali. Nastalo velké zklamání, ale i stres z toho, že jsme přišli o důležité informace, či pomoc.

voláníVolání, psaní zpráv bez hranic

Pro mladé je tato služba „superní.“ Vždyť pro ně je to smysl života, být stále k dispozici, být stále s někým. Neomezeně připojen k sociální síti a nepřijít o důležité zprávy je k nezaplacení.

Negativa

Jsem stále k dispozici

Co si budeme povídat. Kdysi měl člověk jiné priority, než neustále zvedat telefony. Měli jsme více času pro sebe, pro své zájmy, koníčky, a teď? Ač vám to možná nepřijde, pomalu ale jistě o tyto zájmy přicházíme. Jsme jako ve vlastní kleci, kde nám neustále cinká telefon a my je zvedáme a zvedáme. Při tom stačí jedno kouzelné tlačítko a telefon přestane zvonit.

Společný život v ohrožení

Ačkoliv to tak nevypadá, ale neomezené volání „nabourává“ a někdy i může docílit zničení vztahu. Divíte se proč? Odpověď je jednoduchá. Každý z nás má rodinu, přátelé, které vaše drahá polovička buď uznává, nebo ne. A pokud ne, tak co děláte vy? Voláte a voláte. Pro vás jsou stále ti důležití lidé, ale na tu svou drahou polovičku jste nějak opomněli.  I když vás neustále nabádá k tomu, abyste si tak často nevolali, nepsali, vy děláte, že neslyšíte.

Tajné volání, psaní zpráv

Sociální síť láká jak zadané, tak nezadané k vyhledávání nových přátel. Rádi si s nimi povídáme, píšeme krátké zprávy o čemkoliv, kdykoliv. Nekontrolujeme ale to, kolik jsme s nimi provolali minut, kolik jsme jim napsali zpráv a naše schránka v mobilním telefonu, se pomalu zaplňuje i zprávy, které by neměl číst, nikdo jiný, než vy. A pak to přijde. Rána z čistého nebe. „ Co to má být? Kdo to je? Čekají vás těžké zkoušky, ale vy sami si musíte uvědomit, zdali je ten, či oneo je tak důležitý, aby zničil váš společný život.

Fotografie publuikována se svolením od Imagerymajestic and Ambro/FreeDigitalPhotos.net