krk a dekoltVětšina žen dělá jednu chybu v péči o svou krásu. Pečují o svůj obličej a své tělo různými peelingy, krémy, masážními strojky avšak zapomínají na krk a dekolt. Péče o krk a dekolt je stejně důležitá, jako péče o obličej. Rovněž se na něm podepisují známky stárnutí.

Jak ovlivnit krásný vzhled pokožky na krku

Tahy na krku a dekoltu provádějte buď zespodu směrem nahoru, krouživými a jemnými pohyby nebo vodorovně. To stejné platí v péči o vaše tělo. Stárnoucí a uvadající pokožka má tendence klesat dolů, proto vždy krémujte směrem nahoru, jako byste chtěli kůži zvedat. Mezi další faktory, které ovlivňují častý výskyt vrásek na krku, patří hrbení se. Pokud držíte rovný postoj a hlavu vzhůru, kůže je více vypjatá. V jiném případě se vám na krku dělá harmonika. Rovněž spánek hraje velmi důležitou roli. A zde platí, jak si usteleš, tak si lehneš. Čím více polštářů máte pod hlavou, o to víc se vám na něm bude kůže krčit. Zkuste se naučit spát na jednom polštáři.

Peeling na krku a dekoltu

Na krku, je velmi tenká kůže a proto peeling provádějte s největší ohleduplností. Při každém používání krémů určených pro obličej, nezapomeňte krémovat i krk. V okolí dekoltu můžete používat stejný krém, který je určen pro obličej nebo tělo, také však krémy určené přímo na dekolt, které mají účinky na vypnutí pokožky a zpevňování prsou. Krk má méně potních žláz než obličej, proto bývá v těchto místech kůže suchá, dehydratovaná a vrásčitá. Pravidelné používání hydratačních přípravků, by mělo být naprostou samozřejmostí. Rovněž používání masek na krk a dekolt. Použít se dá maska, kterou běžně používáte na péči o obličej.

Masáž obličeje, krku a dekoltukrk - dekolt

Jednou za čas by bylo vhodné nechat si udělat profesionální masáž v kosmetickém salónu. Běžná kosmetická a ručně prováděná masáž není v dnešní době žádný nemožný přepych a výsledky jsou ohromující. Masáž vyživuje pokožku, podporuje látkovou výměnu, okysličení a odvádí nečistoty i hlouběji usazené. Posiluje svaly, uvolňuje lymfatický systém. Masáž prováděná minimálně 1x měsíčně se odrazí posilněním a výrazným vyhlazením pleti. Nehledě na to, že se jedná a luxusní relaxační zážitek. Ne jedna zákaznice, při masáži na lehátku usne.

Fotografie publikována se svolením Ambro,   marin Photography/ FreeDigitalPhotos.net