KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAPokud patříte mezi mlsouny, kteří ujíždějí na takových laskominách, jako jsou pudingy, je právě tento druh nevařených pudingů perfektní náhradou za ty vařené, které jsou navíc i kalorické. Nehledě na to, že si velmi pošmáknou i malé děti. Recept na nevařený puding z chia semínek zaznamenal kupodivu velký ohlas a proto jsem se rozhodla přihodit podobných receptů více. Jak banány, tak avokádo patří mezi vysoce zdraví prospěšné potraviny. V banánech najdeme značné množství vitamínu B6, vitamín C, draslík, hořčík, mangan, vlákninu. Spolu s avokádem jsou bohaté na aminokyselinu tryptofan a jejich konzumace pomáhá proti depresím a nespavosti. Samozřejmě nic se nemá přehánět a konzumace avokáda se nedoporučuje denně.

Potřebné ingredience

  • Avokádo
  • Banán
  • Lžička mletých oříšků
  • Dvě lžíce mléka
  • Jedna lžíce javorového sirupu nebo medu

Postup přípravy

Banány oloupeme a nalámeme na kousky, které vložíme do mixéru nebo misky. To v případě, že máte tyčový mixér. K banánu přidáme avokádo, které jsme zbavili pecky a slupky. Přidáme lžíci mletých oříšků – jaké máme k dispozici. Mandle, vlašské ořechy apod. Pokud oříšky zcela vynecháte vůbec nic se neděje. Přidáme také sirup nebo med a dvě lžíce mléka. Vše rozmixujeme do hladkého krému. Pokud se rozhodneme pro větší množství, vydrží puding v lednici do druhého dne, ale počítejte s tím, že na povrchu zšedne. To však nevadí, rozmícháním se vše napraví a rozhodně mu to neubere na chuti. Déle ho však neskladujte a je lepší vždy připravit čerstvý.

Náš tip: Pro obměnu tohoto pudingu můžete místo medu přidat datlový sirup a dvě lžíce kakaa. Tímto si pochutnáte na výborném kakaovém desertu.

Fotografie: Yummy. Lulu Loves Homemade Organic Avocado and Banana Pudding Author:LilySusie licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com