zdravý životní stylNezdravá jídla jsou strašákem především pro ty, co si snaží hlídat každé kilo na své postavě. Možná je to i váš případ a patříte mezi skupinku lidí, jež se co možná nejširším obloukem vyhýbají potravinám, o kterých kolují špatné pověsti. Povídá se o nich, jak moc škodí vašemu zdraví i postavě, že se výrazným způsobem podepisují na stoupající rafičce vaší váhy – ovšem je tomu skutečně tak? Pravdou totiž zůstává, že některá nezdravá jídla jsou pro vaše zdraví důležité, a proto byste se neměli držet povídaček! Která nezdravá jídla byste si rozhodně neměli vyřadit z jídelníčku?

Brambory

Mezi nezdravá jídla si bezesporu řadí i oblíbené brambory. O těch koluje povídačka, že kvůli obrovskému množství škrobu způsobují nárůst váhy. Ve skutečnosti je tomu úplně jinak: brambory samy o sobě nejsou nepřítelem pro vaší postavičku. Pokud si z nich až nezdravě často neděláte populární hranolky, smažené bramboráky či bramborovou kaši, nijak zvlášť vašemu tělu neškodí. Tudíž se jich netřeba vzdávat úplně, jen je vhodně připravovat.

Vejce

Vejce jsou dalším horkým kandidátem pro nezdravá jídla. I o nich se říká, že mají negativní vliv na vaše zdraví, konkrétně že obsahují hodně cholesterolu a díky tomu způsobují srdeční onemocnění. A kde je pravda: vajíčka by měla zaujímat čestné místo ve vašem jídelníčku. Vejce totiž obsahují celou řadu důležitých živin, kvalitních proteinů a k tomu všemu vás ještě dokážou zasytit na hodně dlouho. A věřte, že neobsahují tolik cholesterolu, jak se povídá. 

Čokoláda

Jistě pro vás nebude žádným tajemstvím, že i všemi milovaná čokoláda patří mezi nezdravá jídla. Nejste překvapení, viďte? V takovém případě ale musíme mluvit o skutečné čokoládě, nikoli o náhražkách, kterých je všude plno a které nemají s čokoládou nic společného. Čokoláda obsahuje spoustu tuku, cukru a zvyšuje cholesterol. Chcete znát pravdu: pokud je řeč o skutečné čokoládě, pak je opak pravdou. Ba naopak, jedná-li se kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa, ta dokáže cholesterol ve vašem těle snížit. Takže se jí vzdávat nemusíte, ale jak které…

Fotografie publikována se svolením Stockimages  Photography/FreeDigitalPhotos.