Máte za sebou náročný pracovní den a hledáte způsob jak si odpočinout a nabrat síly na den následující? Neseďte po večerech u televize, ale udělejte něco pro své zdraví. Zařaďte si do svého pravidelného týdenního harmonogramu nějaké cvičení.

Kromě toho, že si protáhnete svaly ztuhlé po celodenním sezení u počítače, uklidníte a utříbíte si i své myšlenky. Možností, co můžete dělat je hned několik. Každému vyhovuje něco jiného. Ne vždy se musí nutně jednat o relaxační cvičení. Někoho dokáže uklidnit hodina na squashi stejně jako pilates nebo jóga. Právě jóga je už dlouhodobě velmi oblíbenou a vyhledávanou aktivitou a to nejen u žen, ale překvapivě také u mužů.

Jak na bolest pohybového aparátu

Jóga je způsobem, jak uvést do harmonického vztahu své tělo, dech a mysl. Cvičení jóga Praha 12 vám nabízí Rehazone. Mimo cvičení sem můžete docházet také na speciální léčebné metody, které vám doporučí fyzioterapeut Praha. Jednou z nich, která není příliš známá, je rázová vlna Praha. Tato léčebná metoda je určená pro všechny, které trápí bolesti pohybového aparátu.

Rázová vlna

Doporučuje se například pro stimulaci kolagenu, kdy dochází k vytváření nových kolagenových vláken. Rázová vlna se používá k léčbě horních i dolních končetin. Běžně bývá doporučována při artróze a poúrazových stavech, účinná je také při léčbě Achillovy šlachy nebo kolene. Léčba rázovou vlnou je neinvazivní metodou, která prokazuje velmi dobré výsledky. Přináší rychlou úlevu od bolesti a napomáhá i při řešení dlouhodobých zdravotních problémů.

Terapii provádí fyzioterapeut, který by měl projít speciálním kurzem, energie rázové vlny je přenášena speciálním aplikátorem a celý postup je naprosto bezbolestný. První výsledky bývají znatelné už po 3 aplikacích a doporučují se nejvýše 2 aplikace během týdne. Jedná se tedy o metodu, která přináší velmi rychle výsledky léčby. Pokud vás dlouhodobě trápí problémy s pohybovým aparátem, pak zkuste právě tuto léčebnou metodu.

Obrázek: pixabay.com