hit ApologizeV únoru letošního roku byli v Incheba aréně, nyní budou hrát znovu u nás, v O2 aréně v Praze, a to v pátek 14. listopadu 2014. Od osmi hodin začne show skupiny OneRepublic! Znovu se tak vrací po posledním úspěšném, zcela vyprodaném koncertu.

Kdo jsou OneRepublic?

Jde o americkou kapelu založenou v roce 1996. Jméno, jako známe dnes, ovšem začalo vznikat až od roku 2002, kdy se nejdříve tato rocková kapela jmenovala Republic, později OneRepublic. Už v roce 2007 získali úspěch v podobě debutové desky „Dreaming Out Loud“. Desku a celou kapelu proslavila hlavně píseň „Apologize“, na které spolupracoval Timbaland. Prodalo se přes pět miliónů kopií této společné, velmi úspěšné písně.

Ocenění

Od roku 2008 získává kapela nominace na nejrůznější ocenění, v tomtéž roce měli také zisk s písní „Stop and Stare“. Další ocenění získali za skladbu „Apologize“ a byli označeni v polských hudebních cenách jako kapela roku.

Alba a hity

OneRepublic mají na svém kontě tři alba. „Dreaming Out Lout“ z roku 2007, „Waking Up“ (2009) a poslední, z roku 2013, album „Native“.

Z prvního alba jsou silné písně „Apologize“ a „Stop and Stare“. Druhé album slavilo úspěchy s písněmi „Waking Up“, „All The Right Moves“ a „Secrets“ – tento hit se objevil ve filmu Čarodějův učeň nebo je také ústřední písní upoutávky na film Jíst, meditovat, milovat.

Třetí album obsahuje dvanáct písní a je hlavně prací frontmana skupiny, Ryana Teddera, který je napsal. S touto deskou jsou současně na pozici mezi nejlepšími pop-rockovými kapelami. Mnoho z jejich nových písní nahradí i slavný hit „Apologize“!

Na hity z jejich posledního alba, ale i na ty největší pecky z předchozích let se můžete těšit právě v listopadu na jejich koncertu. Lístky se prodávají již od dubna, proto je nejvyšší čas shánět poslední kusy. Cenově se pohybují od 890 Kč do 1 390 Kč na osobu.

Fotografie: OneRepublic-Hotlink 70 Author: Vernon Chan licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com