Opatrnost jménem Personal Drink ID

personal drinkNeštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Tohle pořekadlo si pamatuji ještě z dob svého mládí, když se mě maminka snažila uchránit před nebezpečím, která číhají na dospívající slečnu. Možná, že jste už mnohokrát viděli film, kde mladík přistoupí k dívce a chová se, jako pravý gentleman. Dokonce jí objedná drink ať už alkoholický či nealkoholický. Usmívá se a baví se, jako nejlepší kamarád. Dívka si odskočí na toaletu, vrátí se ke stolečku, dopije drink a ztrácí nad sebou kontrolu, protože drink obsahoval určitou drogu.

Tohle není film, ale skutečnost

Bohužel tohle není výmysl a tyto příběhy inspirovaly nejednoho filmaře. Jde o poměrně častý jev na diskotékách a záleží jen na původu a množství drogy, která se dostane oběti do oběhu. Nejeden případ takto končí i znásilněním. Avšak existuje možnost, jak zjistit, že nápoj, který pijeme je čistý, a nic takového se v něm nenachází. Mimo zvýšené opatrnosti, které, není nikdy dost, si můžete na svou ochranu pořídit malého pomocníka. Jmenuje se Personal Drink ID ve zkratce pi.id. Jedná se o malý snímač, který odhalí přítomnost nežádoucích látek ve vašem pití. Na několik sekund ho vložíte do sklenice a během okamžiku vám LED světýlko prozradí chemický obsah tekutiny.

Nejde o převratnou novinku

Pracuje na základě světla, teploty a elektrické energie. Výsledek vyhodnotí podle přednastavené databáze chemických látek a takto zjistíte přítomnost různých omamných látek či drog. Toto droboučké zařízení funguje na osvědčeném principu už řadu let, kdy jej používali pouze protidrogové instituce. Mimo pepřového spreje, který se však používá k bezprostřední ochraně, při napadení se dá tento malý přístroj použít, jako prevence. Protože až 25% znásilnění se děje pod vlivem omamných látek. Tento malý hlídač byste měli nosit neustále ve své kabelce a měl by být vaší povinnou výbavou. Zvlášť pokud často vyrážíte za večerní zábavou do různých klubů a diskoték. Mimochodem toto nebezpečí se netýká dnes už jen žen. Proto mějte obsah své skleničky raději pod kontrolou.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.