Mytí vlasůNe nadarmo se říká, že vlasy jsou vizitkou každé ženy. Kromě dokonalého nalíčení, kterého si vaše okolí všimne doslova na první pohled, je to právě vaše hříva, které je věnován hned pohled druhý. Jestli se o ně staráte, nebo jejich péči nevěnujete sebemenší pozornost, je proto okamžitě vidět. Nejzákladnější péčí, kterou svým vlasům věnujete, je bezesporu mytí. Jenže právě v tomto procesu drtivá většina žen chybuje. A to nejen při mytí, ale i při jejich vysoušení! Krátké vlasy nepředstavují problém, ale k mytí dlouhé hřívy už to chce mít špetku cviku v rukou. Vlhké vlasy jsou velice křehké a stačí opravdu málo, aby se poškodily. Dnešní článek vám napoví, jak se naučit správnou techniku mytí vlasů, která je vzhledem k jejich křehkému stavu velice šetrná. Tak do toho!

Mycí procedura

Ještě než se pustíte do samotného mytí, důkladně své vlasy pročešte, čímž zabráníte pozdějšímu zacuchání. Následně je alespoň jednu minutu nechte máčet pod proudem vody, která bude dostatečně teplá, nikoli však horká či studená. Šampon pak rovnoměrně naneste do délky vlasů, ale snažte se vyhnout bezmyšlenkovitému kroužení rukou po vaší hlavě. Tím svým vlasům akorát ubližujete a samovolně si je tak poškozujete. Místo toho dejte raději přednost jemnému uhlazování a mnutí vlasů v rukou. Používáte-li kondicionér, naneste ho do vlasů a nechte jej chvíli působit. Máte-li mastnější či velice jemné vlasy, nenanášejte kondicionér až ke kořínkům, nýbrž začnete až v polovině hlavy.

Drastické vysoušení ručníkem? Zapomeňte!

Jste zvyklé vysoušet si vlasy zběsilou jízdou ručníku po vaší makovičce? Pak na to honem rychle zapomeňte! Možná vám tak sušila hlavu vaše maminka, kde jste by byly malé, ale věřte, že tento způsob se dá rozhodně označit za drastický vůči vašim vlasům, kterým výrazně škodíte. Místo toho ručník jemně na vlasy přitisknete a zabalte si je do volnějšího turbanu, pokud vám ani tato metoda nevoní, nechte si vlasy uschnout samovolně. To je stejně úplně nejlepší. A spaní s mokrými či vlhkými vlasy? To je naprosté tabu!

Individuální péče o…

…suché vlasy

Máte-li suché vlasy, měla by vaše pozornost směřovat na krémovější přípravky. Nejideálnější jsou ty, které obsahují bambucké máslo nebo olej Makadamia. Proč používat právě tyto přípravky? Uzavřou vlhkost, jež se nachází uvnitř vlasového vlákna. A na co byste rozhodně neměly zapomínat? Na pravidelní výživné masky!

…mastné vlasy

Ženy s mastnými vlasy často řeší otázku, zda každodenním mytím svým vlasům spíše neškodí. Potýkáte se i vy se stejným problémem? Odpověď je prostá: Svým vlasům neškodíte, používáte-li jemné a šetrné přípravky. Máte-li mastnější vlasy, soustřeďte svou pozornost na mytí vlasů u konečků, které ale zároveň vyvarujte přesušení. Zapomínat byste neměly ani na kondicionér, ale nesmíte ho nanášet přímo ke konečkům!

…jemné vlasy

Kdo má jemné vlasy, jistě moc dobře ví, že už velice brzy po umytí vypadají mastně a zplihle, což vůbec není příjemné a hodně žen tento stav jejich vlasů velice trápí. Vyzkoušejte přípravky, jež obsahují panthenol, který zpevňuje vlasová vlákna. Vlasy rozhodně šamponujte jen jednou a chcete-li použít i kondicionér, raději si místo krémových variant pořiďte leave in přípravky ve spreji, protože bývají lehčí.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography/FreeDigitalPhotos.net