parfémyParfémy, parfémové a toaletní vody z vůní lotosu, jsou lehké jako pírko a obestřené kouzlem. Dřív než se přeneseme do světa parfémů, si povíme něco o těchto vodních rostlinkách.

Mezi jejich největší zvláštnost patří, že se nedá ušpinit tekutými nečistotami. Na povrchu okvětních lístků mají drobné krystalky, které napomáhají stékání tekutých látek z květu. Lotosový květ byl a stále je považován za posvátnou květinu. Důležitou roli hrál v egyptské mytologii a dodnes je ctěn v hinduismu i buddhismu. Jde o tropickou vodní rostlinu z čeledi leknínovitých.

Semena lotosu mají neuvěřitelnou schopnost udržet si klíčivost stovky až tisíce let. Snad z tohoto důvodu byl lotos považován za symbol nesmrtelnosti a vzkříšení. Jenže to stále není vše – lotos má úžasnou schopnost udržet vnitřní teplotu, stejně jako savci, tedy zvířata a lidé. Podle starých Egypťanů byl lotos první bytosti na zemi. Podle Indické mytologie pluje celá země na velkém lotosovém květu. Říká se, že lotos vyrostl přímo z pupku boha Višnua, který je zobrazován ležící na lotosovém květu. V buddhismu lotos představuje cestu života, kterou je potřeba projít k osvícení. V každé době, náboženství i kultuře hraje lotos důležitou roli a je něčeho symbolem. My se dnes společně podíváme na některé parfémy, které obsahují výtažky tohoto zázračného a nesmrtelného květu.

Versace Woman

Parfém působí velmi žensky, rafinovaně, jemně a vyváženě. Tento parfém je nevtíravý a okouzlující. Navíc se pyšní tím, že vydrží vonět po dlouhou dobu. Pro svou květinově ovocnou vůni lze tento parfém doporučit pro sluneční dny. Pokud jej budete používat třeba na podzim, není to na závadu. Naopak vás svým neodolatelným kouzlem přenese do říše snů a dnů plných slunečních paprsků.

Hlava parfému obsahuje: bergamot, planou růži, jasmín, plumérií

Srdce parfému obsahuje: lotos, švestku, libanonský modrý cedr a malinu

Základ parfému tvoří: pižmo, pravá ambra, dřevo Hindi

Euphoria – Calvin Klein

I tento parfém obsahuje složky z lotosu. Tato parfémová voda byla sestavena z granátového jablka, ovoce kaki a hlava parfému obsahuje zelené nóty. Jde o sytou a bohatou kompozici vůní, která zaručí pozvolné rozplývání vůně a dlouhodobý efekt. Symfonie svádivých květin a šťavnatého ovoce.

Hlava parfému obsahuje: Zelená nóta, granátové jablko, kaki

Srdce parfému obsahuje: Lotos, orchidej, champaca

Základ parfému tvoří: Jantar, fialka, pižmo, mahagon, smetanová nóta

Fotografie publikována se svolením cbenjasuwan Photography/FreeDigitalPhotos.net