Ať je Péče o pokožkujaro nebo zima, potřebuje naše pokožka specifickou péči. O pokožku je nutné starat se od útlého mládí až do pozdního věku, pokud chceme, abychom vypadaly pěstěně a předešli jsme pozdějším problémům. Těmi problémy mám na mysli předčasné či hluboké vrásky, povadlá a dehydrovaná pokožka se sklonem k citlivosti (svědění, červenání, alergie, akné).

V péči o pokožku nestačí nanést pouze krém podle typu pleti. Do této péče spadá čištění pleti, péče podle ročního období, denní a noční péče, masáž obličeje. Nezapomínáme ani na doplňkovou péči v podobě ampulí s vitamíny, výživou, péče proti vráskám a další.

Nejen krémy hrají hlavní roli

Mimo jiné stav pokožky ovlivňuje prostředí, ve kterém se vyskytujeme – horko, slunce, solárium, zima či mráz a v neposlední řadě strava a pitný režim. Za pitný režim se považuje čistá voda nebo voda s citronem, neslazené čaje, nikoliv však coca-cola. Káva se podílí na vysušování pokožky a tak každý šálek kávy, zapijte sklenicí vody. Kytky také nezaléváme limonádami. Výsledek snad není nutné popisovat. Zvýšenou péči a pravidelnou masáž by pak měly absolvovat především kuřačky. Těm jejich zlozvyk připočítá k vzhledu pokožky minimálně 10 let. Zaručeně skvělou masáž vám provedou, v kosmetickém studiu Praha. Obličejem to nekončí a nutné je rovněž zaměřit se na péči o krk a dekolt.

Péče o pokožku podle ročního období

  • Péče o pokožku na jaře

V jarním období je potřeba dodat po zimě pokožce výživu a především vitamín D. Vhodné jsou lehčí krémy, které nezpůsobí ucpávání pórů. Jaro je také příhodným obdobím pro mikromasáž očního okolí a protivráskovou péči na kosmetice v Praze.

  • Péče o pokožku v létěkosmetika

Nezapomínáme na krémy s ochranným faktorem včetně balzámů na rty, který rovněž nebude postrádat ochranný faktor. Nikdy neprovádíme peeling bezprostředně před nebo po opalování. Krémy používáme lehké a hydratační. Vhodné jsou hydratační pleťové masky, které dodají vitamíny, vláhu a zregenerují pokožku.

  • Péče o pokožku na podzim

Během podzimu začíná být pokožka vystavena nepřízním, jako je chlad, vítr, střídání teplot. Skrze toho dochází k narušení nejhornější vrstvy pokožky jak na obličeji, rtech, ale i rukou. Jde o období, kdy musíme pokožku přichystat na zimní období a zbavit jí především odumřelých buněk a vyčistit hloubkově. S tím vám pomohou, v kosmetickém studiu Praha. Pleť bude nutné zásobit vitamíny, minerály a vodou.

  • Péče o pokožku v zimě

V zimním období se zaměříme na mastnější krémy, které pokožku ochrání před mrazem. Krém volíme podle typu pleti tak, aby nebyl mastné pokožce spíš na obtíž. Nepoužívejte krémy, které obsahují parfémy (alkohol). Nezapomínejte na zvláštní péči očního okolí a rovněž balzámy na rty.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net