baterieTrendu s názvem elektronické kouření propadlo během posledních let značné množství kuřáků. Důvody, proč se rozhodli klasickou cigaretu vyměnit za tu elektronickou, jsou prosté a pochopitelné. Nejen, že se jedná o zdravější kouření, kdy do svého těla nevpravujete škodliviny vznikající hořením cigaretového papírku a tabáku, ale také můžete s e-cigaretou ušetřit vskutku zajímavé finanční částky. Investice je zpravila jednorázová a nikterak závratná. Ovšem aby vám elektronická cigareta sloužila pokud možno, co nejdéle, je potřeba o ni řádně pečovat. Zvláštní péči si pochopitelně zaslouží zejména baterie, která v případě závady představuje poměrně značnou investici. Jak o e-baterii pečovat?

Základní informace o bateriích do elektronických cigaret

V dnešní době je již bezúdržbovostí. Baterie je liší pouze svým výkonem, který dosahuje zpravidla součástí téměř každé elektronické cigarety baterie Li-Ion, která se vyznačuje poměrně vysokou životností a celkovou 650, 900, 1100 a 2500 mAh. Pokud s e-cigaretami teprve začínáte, vyvarujte se zažitého nešvaru nechávat napoprvé Li-Ion baterii zcela vybít. U dnešních moderních typů e-baterií již toto není nutné. Životnost baterií je zpravidla půl roku nebo 300 nabíjecích cyklů.

Jak pečovat o baterii e-cigarety?

Pokud na své elektronické cigaretě zpozorujete blikající kontrolku, dejte baterii ihned dobít. Je důležité nenechávat baterii dlouho vybitou, její životnost se totiž může postupně snižovat. Pozor si dejte na to, jak baterii na nabíječku šroubujete. V žádném případě nevyužívejte hrubé síly! Baterii nebo samotnou nabíječku byste totiž mohli nevratně poškodit nebo zkratovat. Na závady způsobené uživatelem pochopitelně nelze uplatnit záruku.

Na co si dávat pozor?

Jak již bylo zmíněno výše, baterie e-cigaret bývají zpravidla bezúdržbové. Očištění jemným hadříkem však vyžaduje tehdy, pokud e-liquid vyteče skrz atomizér k baterii. Při samotném nákupu dbejte na to, aby zakoupená baterie odpovídala typu e-cigarety, případně nabíječce, kterou již vlastníte. Baterie, včetně dalších příslušenství do e-cigaret také nakupujte pouze u známých a ověřených prodejců. Držte se našich rad a užívejte všech výhod, které elektronické cigarety nabízí.