Psí oblečekPotkat na ulici pejska vyfintěného ve slušivém oblečku není nic, u čeho bychom nevěřícně zůstali stát s pusou dokořán. V dnešní době nikoho nepřekvapí, že majitelé čtyřnohých miláčků kolikrát věnují více pozornosti právě jim než sami sobě, když se jedná o dokonalé sladění oblečení. Pejsek v kombinéze, která bude barvou, stylem i střihem ladit k čepičce? Vítejte v 21. století!

Psí obleček není jen módním výstřelkem

Oblékání psích miláčků je mezi pejskaři čím dál tím oblíbenější. Pejsek přece patří do rodiny, proto je nezbytné věnovat mu tolik pozornosti, kolik jen potřebuje a dostatečně se starat o jeho pohodlí. Majitelé psů oblečky pořizují z několik důvodů. Hlavní důvod je zcela praktický – ochrana pejska před nachlazením. Zvláště malá, krátkosrstá plemena ocení, když jim věnujete například kombinézu nebo vestičku, díky které jim nebude v nepříznivém počasí taková zima. Dalším důvodem, proč se stále více milovníků pejsků uchyluje ke koupi psího oblečku, je zabránění nečistotě. Když je venku bláto a pejsek s radostí vymete každou kaluž, může být obleček užitečným pomocníkem, aby pejsek pro příchodu domů nevypadal jako čuňátko a nezašpinil kromě sebe ještě něco dalšího.

Oblečky podle ročních období

Jste přesvědčeni, že se u pejsků neřeší, jestli je jaro, léto nebo podzim? Omyl! Samozřejmě, někdo není do nakupování psích oblečků doslova blázen a bohatě mu stačí dva tři kousky, které může používat stále dokola, ale jiní nadšenci velmi rádi svým miláčkům pořizují nový šatník ke každému ročnímu období. Zdá se vám to ulítlé? Však i člověk si na zimu pořizuje jiné oblečení, než které nosí v létě. Tak proč by to u pejsků mělo být jinak? Do mrazivého počasí se hodí především zateplené vestičky, kombinézy nebo bundičky. Dokonale pejska ochrání před štiplavým mrazem. Na jaro či podzim můžete svému psímu miláčkovi pořídit nepromokavou pláštěnku na záda, která zabrání před promočením.

Jak obleček vybírat a na co si dát pozor

Je důležité, aby obleček pejskovi seděl a v žádném případe ho nikde netlačil ani neškrtil. Měl by mít dostatečný prostor k vykonávání potřeby a neměl by pejskovi jakýmkoli způsobem bránit v pohybu. Ještě než obleček nadšeně koupíte, měli byste ho pejskovi vyzkoušet. Vyhnete se tak „koupení zajíce v pytli“.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net