Správně zvolená podprsenkaPodprsenka je součástí šatníku každé ženy. Jedná se o módní kousek, který ačkoli na první – mnohdy ani na druhý, třetí či desátý – pohled není vidět, a přesto dokáže hotové divy. Její správný výběr rozhodně není procházka růžovým sadem, možná právě proto si s tímto úkolem drtivá většina z vás neví rady. Nevěřili byste, kolik žen se každý den doslova mučí ve špatné podprsence! Patříte i vy mezi ně? Je pro vás podprsenka neodmyslitelnou součástí oděvu? Chcete, aby s vašich prsou udělala přednosti a zároveň se nosila pohodlně? Pak si přečtěte naše užitečné rady ohledně jejího správného výběru!

 1.  Kamenem úrazu je špatně odhadnutý obvod

  Nejčastěji ženy chybují právě ve svém obvodu. Ještě než vyrazíte na horečné nákupy, sáhněte po krejčovském metru a důkladně své míry změřte. Pozor – obvod pod prsy nemusí souhlasit s obvodem podprsenky! Co to znamená?  Většina žen, které si pečlivě změřily obvod pod prsy, následně sáhne po podprsence s naprosto stejným obvodem. Chyba. Máte-li například obvod 75, podprsenka by měla mít 70. Proč? Každá látka se po čase používání vytáhne, je na to třeba myslet dopředu.

 2. Zapínání, které se ani nehne!

  Pravidlo týkající se zapínání je jedno z nejdůležitějších kritérií, které rozhodně nepodceňujte! Zadní část, na které je zapínání, by se v žádném případě neměla hnout z místa. Správně by zapínání mělo tvořit pravý úhel s lokty.

 3. Podprsenka, která vás nechá volně dýchat

  Až si novou podprsenku budete zkoušet, neostýchejte se ji vyzkoušet v různorodých polohách. Klidně se ve zkušební kabince otočte, zvedněte ruce nahoru, shýbněte se – dělejte, co vás zrovna napadne. Proč? Podprsenka by vás neměla omezovat v pohybu. Stejně tak by vás neměla nikde tlačit, škrtit nebo se vám zařezávat do kůže. Pokud vám podprsenka v jednom ze zmiňovaných bodů nevyhovuje, sáhněte po jiné. Přeci jen v ní strávíte většinu dne, měla by být pohodlná!

 4. Ať nikde nic nepřetéká!

  Snad každá žena by dala všechno za dokonalý „žlábek“ mezi prsy! Jenže myslet jen na vzhled vašich prsou ve výstřihu není to pravé ořechové. Jakmile za svou honbou za perfektním vyplnění košíčků zjistíte, že vám z nich prsa nepěkně přetékají, je něco špatně a od tohoto kousku dejte ruce pryč. Podprsenka by sice měla vyzdvihnout vaše přednosti, nikoli je však vyklopit na obdiv vašeho okolí!

Fotografie publikována se svolením Ambro FreeDigitalPhotos.net