plavkyPrázdniny se kvapem blíží, pomalu již plánujeme, kam vyrazíme na dovolenou ať už k moři či přehradě je víc než jasné, že budete nakupovat nové plavky. Je vhodné objektivně zhodnotit, co chcete pomocí plavek na sobě vyzdvihnout a co naopak zamaskovat. Správný výběr plavek dokáže divy. Pomocí vhodného střihu, správně zvolených košíčků, barvám, sukýnkám a šátkům, můžete docílit nečekaných efektů. Je načase si připustit, že plavky volíme podle typu postavy, nikoliv jen podle módních trendů. Každá žena je krásná a originální. Záleží pouze na umění vyzdvihnout přednosti nebo maskovat to, co nám příroda nadělila navíc.

Hruškový typ postavy

Zde je typická drobnější horní část těla a spodní se rozšiřuje. Tady je potřeba dodat důraz horní části a ubrat pozornost od spodní části těla. Zvolte výraznou podprsenku a jednobarevný, jednoduchý spodní díl plavek.

Jablkový typ postavy

Jedná se o ženy s kyprým hrudníkem, nevýrazným pasem, vystouplým bříškem a drobnějšími boky. Takové ženě budou slušet plavky, které se skládají ze dvou částí, ale klidně i jednodílné. Horní díl tvoří tílko s podprsenkou a spodní díl kalhotky typu tankini. Nohy tohoto typu bývají štíhlé. Horní díl zvolte tmavší, než jsou kalhotky.  Opticky to ubere na bujarosti dekoltu. Tím se nepoměr opticky srovná. Jednodílné plavky rovněž postavu opticky prodlouží a zúží.

Postava typu mrkev

Takovou postavou se vyznačuje žena, která má širší ramena a štíhlý pas. Vrchní díl plavek by neměl být výrazný. Sáhněte po jednoduchém a tmavém vršku. Volte klasický podprsenkový střih s kosticemi a vyvarujte se zavazování za krkem. Kalhotky mohou být výraznější a možno doplnit o šátek nebo sukýnku.

Štíhlé atletické postavy

Málo ženské tvary je možné vyzdvihnout pomocí kytiček. Pro tento typ postavy jsou vhodné bokové kalhotky nebo bikiny.

Ženy kyprých tvarů

Ženy se silnější postavou by se měly vyhnout pestrým vzorům, které opticky ještě více rozšíří. Vaše křivky naopak podpoří jednoduché plavky, tmavších barev. Podprsenka by měla dodat dostatečnou podporu prsům. Vyhněte se kalhotkám s nohavičkami, které opticky zkracují délku nohou. Nejvhodnějším typem plavek jsou jednodílné, ale mohou mít zajímavě řešený střih.

Postava přesýpacích hodin

Jedná se o naprosto ideální typ postavy. Tyto ženy se mohou poohlédnout po módních trendech od kamínků, volánků, korálků. Okouzlí v trojúhelníčkovém střihu horního dílu plavek a stejně tak v barevných vzorech. Kalhotky mohou být jakékoliv, omezení se klade pouze na výšku postavy. Menší ženy s tímto typem postavy, by měly volit kalhotky vyššího střihu. Rovněž jednodílné plavky sexy střihu podtrhnou jejich půvab.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/ FreeDigitalPhotos.net