po stopách malých městJedno staré pořekadlo praví „ Co je malé, to je milé“. A určitě to platí také o malých městech a obcích, které jsou roztroušené napříč Velkou Británií. Společně se podíváme do malebného městečka Sherborne, Dorset.

Sherborne kombinuje estetickou krásu a historickou hodnotu na kterou láká návštěvníky do této oblasti. Nachází se v severozápadní oblasti Dorset v Anglii, podél řeky Yeo obklopené zalesněnými kopci a zelenými pastvinami. Ve městě se můžete projít úzkými šedými uličkami s kamennými stavbami. Podle Britského Úřadu národní statistiky, poskytuje toto malebné městečko domov 9500 obyvatelům. Téměř 29% z toho jsou osoby kolem 65 let a starší. Středověké historické památky města patří Opatství Sherborne. Jedná se o zámek a dva hrady. Historie tohoto malebného městečka sahá až do saského období, kdy bylo založeno jako „scirburne“ což znamená jasný proud a později vybráno, jako hlavní město Wessexu – jedno ze sedmi saských království. V letech 1075 a 1645 byly některé z hlavních městských budov zničeny v bojích. Nicméně hrad, který je oblíbenou historickou památkou, jenž postavil v roce 1594 Sir Walter Raleigh, přežil do dnešní doby.

Malé, ale podnikavé městečko – Sherborne

Sherborne bezpochyby patří mezi jedno z nejkrásnějších městeček v Anglii a patří mezi rušné obchodní a tržní centrum. Stále si zachovává své specializované podniky a velký výběr ručně vyráběných výrobků, ale i elegantní módy. Nechybí zde ani umění a starožitnosti. Sherborne nabízí vynikající ubytování v hotelech a je to místo, jako stvořené pro ty, kteří chtějí prozkoumat nádherné a nedotčené okolí Wessexu. Mimo své historické části můžete navštívit řadu kavárniček, čajoven a restaurací. Přesto, že Sherborne působí, jako malé a roztomilé město, kde vládne klid, zde se jistě nudit nebudete. Město disponuje nespočetným množstvím různých spolků, které se starají o pestrý život a zábavu turistů. Návštěvníci se mohou těšit na amatérské divadelní představení, jazzové koncerty, výstavy psů, kvízové večery, sportovní akce, umělecké přednášky, ochutnávky vín a mnoho dalšího.

Fotografie publikována se svolením Simon Howden Photography/FreeDigitalPhotos.net