čakraPřináším vám  třetí díl článku na téma „ČAKRY“ ve spolupráci s odbornicí paní Evou Kokavcovou, která se zabývá touto tématikou již 12 let. Žije v UK, kde se rovněž živí jako holistická terapeutka, hypnotizérka a masérka devíti druhů různých masáží. Zajímá se o esoteriku, věštění tarotových karet, numerologii, čtení z ruky, hypnoterapii a minulé životy, EFT tapping techniku, která odstraňuje bloky a mnoho dalšího. Bližší informace můžete nalézt na jejich webových stránkách, které jsou v angličtině http://www.ewitchtherapylondon.co.uk/

 4. Čtvrtá čakra se jmenuje srdcová čakra. Její barva je zelená. Element je vzduch. Ovládá vyšší mentální tělo. Smysl je hmat. Yoga postoj je Orel. Esenciální oleje růže, šalvěj a santálové dřevo. Drahokamy: růženín, růžový turmalín, emerald, malachit, jadeit a opál. Ovládá imunitní systém, srdce, oběhový systém, dýchací trubici a plíce. Ramena a paže, kůži, horní část zad, žebra, hruď. Zdravotní problémy, které se vztahují k této čakře jsou koktavost, srdeční choroby, astma, problémy s plícemi, vysoký krevní tlak, alergie, rakovina prsu a plic, poruchy imunitního systému, bolest mezi lopatkami. Klíčové slova: láska, soucit, přijetí.

5. Pátá čakra se nachází u krku. Barva této čakry je modrá.Tělo je spirituální. Smysly: sluch. Yoga posoj Pluh. Esenciální oleje jsou levandule a pačuli. Drahé kameny: modrý topaz, lapis, lazuli, aquamarín, safír, modrý achát, modrý turmalín. Ovládá hrdlo, krk, zuby, uši, čelist, ústa, ramena, štítná žláza. Zdravotní problémy, které jsou spojené s touto čakrou jsou, problémy se štítnou žlázou, podrážděná kůže, ušní infekce, zapálené hrdlo, hnisavá angína, laryngitida, afty, bolesti hlavy, bruxismus, ztuhlý krk. Klíčové slova: komunikace, vyjadřování, disciplína, pravdomluvnost.

6. Šestá čakra je čakra třetího oka. Sídlí uprostřed čela, mezi obočím. Barva je indigo. Tělo-duše. Smysl-jasnozřivost. Yoga postoj je sřídavé nosní dýchání. Esenciální oleje jsou jalovec, peprmint, rozmarýn, geranium. Drahé kameny: safír, křišťál, ametyst, sodalit, azurit. Ovládá nervový systém, oči, uši, nos, dutiny, čelo a spánky. Zdravotní problémy, které se váží na tuto čakru jsou bolesti hlavy a migréna, oční vady, duševní poruchy, ušní problémy, problémy lymfatického a endokrinního systému, hormonální poruchy, insomnia a problémy s tvářovými nervy, noční děsy, nádor na mozku, neurologické poruchy a záchvaty. Klíčové slovo je, intuice.

7. Sedmá čakra sídlí na vrcholku hlavy a jmenuje se korunní čakra. Je fialové barvy a někdy s bílým nebo zlatavým odstínem. Tělo je nirvanické. Yoga postoj Stojka na hlavě. Esenciální oleje jsou lotos, ylan-ylang, jasmín. Drahokamy: modrý safír, ametyst, diamant, křišťál, selenit. Ovládá svalový a kosterní systém, kůži, centrální nervový systém, mozek, oběhový systém. Zdravotní problémy spojené s touto čakrou jsou, epilepsie, bolesti hlavy a migrény, hysterie, nemoci spojené se stresem, psychózy, nervové vypjetí, problémy se spánkem, koma, nádor na mozku, krátkodobá ztáta paměti, přecitlivělost na venkovní stimuly, deprese způsobená z pocitu prázdnoty. Klíčové slova jsou poznání a moudrost.

Fotografie publikována se svolením holohololand Photography/FreeDigitalPhotos.net