Nadcházející roční období přinese změnu, nejen, co se týče počasí a přírody, ale spolu s ním vystřídají letní dekorace ty podzimní. Řadíte se mezi tu skupinu žen, jež chtějí mít bydlení útulné a stylové? Pak jistě i vy měníte ráz svého domova dle ročního období, které momentálně panuje. Zanedlouho bude ten správný čas ladit domácnost do podzimních barev a motivů. Poradíme vám, co pořídit do interiéru, aby k vám zavála ta správná kouzelná nálada podzimu.

Jaké dekorace patří k podzimu?

Hlavní roli budou hrát zejména barvy. Příroda je i v tomto ročním období neskutečným malířem a obarvuje se ze zelené do červené, oranžové, žluté a hnědé. Štědrá je i po stránce sklizně. Dozrávají jablka, hrušky, některé odrůdy pozdních švestek a ostružin, dále také houby, kukuřice, cukety a především dýně. I tyto plody pro vás mohou být inspirací a zdrojem pro řadu podzimních aranžmá.

gabrielle1

Podzimní dekorace, které zakomponujete do svého domečku, nebo za zahrádku tedy mohou ze značné míry pocházet právě z přírody. Ne všechny však zahrádkou disponují nebo na ní uvedené plodiny pěstují. Pokud vás neobdarují známí nebo nevyrazíte do lesa či na pole posbírat třeba větvičky, kukuřici apod., nemusíte zoufat. Stylové podzimní ozdoby si můžete i pořídit, a to za pár korun. Zaručeně vám neuschnou, neuhnijí a neztratí tu nádhernou barvu. A čím si můžete ozdobit vaše domovy?

Dýně

S podzimem je úzce spjat známý anglosaský svátek Halloween. Ačkoliv se u nás moc neslaví, klíčový prvek tohoto svátku – dýně, mohou zdobit i vaše zahrádky a příbytky. Zvolit lze vyřezávané dýně, do kterých se vloží svíčka. Po zapálení se stává z dýně jakýsi strašák, kterého milují zejména děti. Stejně jako vánoční osvětlení patří k Vánocům, toto osvětlení je typické pro podzim. Dále vypadají úžasně okrasné dýně, ať už ty živé nebo keramické. Není třeba nad zdobením nikterak přemýšlet, bez námahy je stačí jen položit ke vstupním dveřím, na okenní parapet, na poličku či kamkoliv jinde.

gabrielle2

Slunečnice a chryzantémy

Mezi nejznámější podzimní květiny se řadí slunečnice a chryzantémy. A květiny vždy každý interiér oživí. Opět není třeba mít velké aranžérské zkušenosti. Vložit do vázy, košíku či jiné nádoby zvládne každý. Tato dekorace se stane ozdobou každičkého stolu. Umístit ji můžete také na stůl u venkovního posezení a užívat se poslední teplé dny před zimou. Pokud zvolíte umělé květiny, vydrží vám krásné nejen po čas podzimu, ale vytáhnout je můžete další sezónu, případně je využít kdykoliv během roku.

gabrielle3

Větvičky a listí

Co víc patří k podzimu, než padající listí? Nějaké ty větvičky si můžete posbírat v parku nebo v lese, případně máte možnost zvolit lepší řešení a pořídit umělé větvičky, ze kterých vám listy nikdy neopadnou, neuschnout a budou mít stále krásně zářivou barvu. K dostání jsou rovněž varianty s nejrůznějšími přízdobami. Všechny větvičky jsou ideální pro využití do podzimních aranžmá.

gabrielle4

Roztomilá zvířátka

Máte-li děti, pak je jistě velice potěšíte, když do svého podzimního dekorování zakomponujete figurky zvířátek s podzimními motivy.

gabrielle5

Užijte si podzimní atmosféru, než ji vystřídají vánoční dekorace. Zavítejte do internetového obchodu Harasim.info a připravte se na podzim svou největší grácií a stylem.