úklidJarní úklid už nemusí být noční můrou. Stačí se držet našich rad. Uvidíte, že úklid může být užitečný i v jiném úhlu pohledu. Navíc si ho jde zjednodušit a zpříjemnit!

Hubněte do plavek

S jarem nepřichází jen úklid, ale i shazování kil, která jsme až do teď mohli schovávat pod svetry. Možná se to nezdá, ale při úklidu spálíte desítky až stovky kalorií. Záleží na aktivitě a času. Například při utírání prachu krásně vytvarujete a posílíte ruce. Při stěhování věcí z uklizené části pokoje do neuklizené (a naopak) posilujete dokonce i břišní a zádové svaly. Je dokázáno, že když budete uklízet pět hodin v kuse, spálíte stejně kalorií, jako po třech hodinách basketu nebo po hodině intenzivního běhu. Podmínkou je si úklid příliš neulehčovat – například při vytírání podlahy zvolte obyčejný hadr, kýbl a pusťte se do práce!

Usnadněte si práci

Pokud chcete uklidit rychle bez ohledu na hubnutí, existuje spoustu pomocníků, kteří vám vaši práci usnadní. Na leštění oken existují speciální hadříky, ty sklo krásně vyleští i bez vašeho usilovného leštění. Co se týče jiných přípravků, i ty jdou zvolit tak, aby vaše práce byla rychlejší. Je lepší zvolit speciální čisticí prostředky, které jsou určené na typ povrchu či špíny, se kterým právě zápasíte.

Zapojte se všichni!

Práce rychleji uteče, když na to bude víc lidí. Proto se, maminky, nebojte do úklidu zapojit děti i jejich tatínky! Dětem můžete do rukou svěřit prachovku či vysavač, tatínci mohou uklidit garáž nebo pomáhat, kde to půjde.

Dodejte si energii

Pokud se vám uklízet nechce nebo vás nebaví ta mechanická činnost, kterou doprovází stále ty stejné pohyby, pusťte si hudbu! Je lepší zvolit energickou, taneční před instrumentální, relaxační. Hudba vás dokáže rozproudit a pak nebude tak divné tančit s vysavačem. Úklid si díky hudbě můžete užívat a navíc vám rychleji uteče.

Provoňte váš byt

Proto, aby byl váš byt či dům dokonalý, nestačí mít pouze utřený prach a zametené podlahy. Je na místě myslet i na vůni. Pokud máte problém se zápachem kvůli zvířatům, plísním nebo jiným důvodům, pořiďte si osvěžovač vzduchu. Existuje nepřeberné množství druhů osvěžovačů, ať jsou to klasické v rozprašovači nebo do zásuvky. Voňavé pokoje vám mohou zajistit také svíčky. 

Fotografie: Indoor_02 Author: Jason Jones licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com