Posilování dna pánevníhoŽeny se často při posilování zaměřují na břišní svaly, na svaly nohou, rukou, zpevňují si zadeček či poprsí. Málo která však věnuje pozornost i svalům pánevního dna. Proč by se tím ženy měly zabývat?

Pánevní svaly jsou ochablé například z důvodu těhotenství, po porodu, způsobit jejich ochablost mohou také hormonální změny či sedavý životní styl a nošení těžkých věcí. Přitom právě tyto svaly vám mohou pomoci v případě, že trpíte inkontinencí – tedy únikem moči. Tato nepříjemnost trápí ženy hlavně v přechodu.

Lepší sex!

Pokud budete posilovat svaly pánevního dna, pozitivně tím ovlivníte kvalitu orgasmu a vůbec celkový sex bude větším prožitkem i pro muže.

Jak na posilování?

Venušiny kuličky

Samozřejmě můžete cvičit bez jakýchkoliv pomůcek, ale pokud přece jen chcete nějaké využít, vyzkoušejte například Venušiny kuličky. Zdaleka se nejedná jen o sexuální hračku! Cvičení s těmito kuličkami je velmi přínosné. Existuje několik druhů. Mají různé tvary, jsou různé velké, barevné, některé i vibrují. Proč tedy nespojit potěšení s užitečným?

Kegelovy cviky

Tady se nejedná o žádnou pomůcku, ale spíše znalost, jak efektivně cvičit. A co je velkým benefitem toho cvičení? Můžete ho dělat kdykoliv a kdekoliv, nikdo to nepozná! Doporučuje se cvičit během celého dne, kdykoliv je možnost – ať už čekáte frontu v k pokladně, nebo jedete dopravním prostředkem. Jde pouze o to stahovat poševní svaly a udržet je tak sedm vteřin.

Dopřejte svalům také uvolnění

Možná je to paradox, ale k tomu, aby byly vaše svaly pánevního dna zpevněné a dělaly užitečnou službu, potřebují také čas od času vědomě uvolnit. Zatěžuje je totiž i „obyčejný“ stres, nošení nákupu, dlouhé sezení, a tak kromě vědomého posilování je potřeba je vědomě nechat relaxovat, uvolnit se. Nejlepší pozice pro uvolnění těchto svalů je vleže s roztaženýma nohama.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net